نویسنده: افشین پیروزی
// جمعه, ۱۲ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۰

افزایش احتمال تایید قرارداد مایکروسافت و اکتیویژن در کمیسیون اتحادیه اروپا

به نظر می‌رسد که کمیسیون اتحادیه اروپا بدون مطرح کردن درخواست جدیدی، قرارداد مایکروسافت و اکتیویژن را تایید خواهد کرد. همراه جزییات باشید.

چند روز پیش اعلام شد که کمیسیون اتحادیه اروپا، زمان تصمیم‌گیری برای قرارداد خرید اکتیویژن به‌وسیله مایکروسافت را تا ۲۵ آوریل ۲۰۲۳ (۵ اردیهشت ۱۴۰۲) به‌تعویق انداخته است و حال در گزارشی جدید در رویترز، اعلام شده که به احتمال زیاد در این زمان، قرارداد بدون مشکل خاصی تایید خواهد شد.

رویترز مطرح کرده که رگولاتوری اروپا، بدون اینکه درخواست جدیدی از مایکروسافت داشته باشد، قرارداد را تایید خواهد کرد. یکی از پیشنهاد‌های مطرح‌شده توسط CMA برای تایید قرارداد، درخواست از مایکروسافت برای فروش برخی از دارایی‌های اکتیویژن اعلام شده بود که رویترز گفته چنین درخواستی در عمل توسط کمیسیون اتحادیه اروپا مطرح نخواهد شد و چنین درخواستی صورت نخواهد گرفت.

به نظر می‌رسد تعهد اخیر مایکروسافت به انویدیا و نینتندو برای انتشار مجموعه بازی‌های کال آو دیوتی تا ۱۰ سال روی پلتفرم‌های این شرکت نقش زیادی در نظر مثبت کمیسیون اتحادیه اروپا نسبت به قرارداد داشته است. البته علاوه‌بر کمیسیون اتحادیه اروپا، قرارداد خرید اکتیویژن به‌وسیله FTC آمریکا و CMA بریتانیا هم بررسی می‌شود که در گزارشی جداگانه، اعلام شده که CMA هم احتمالا تا اواسط ماه می قرارداد را تایید خواهد کرد.

نظر شما در مورد این پیشرفت جدید در قرارداد مایکروسافت اکتیویژن چیست؟


اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده