نویسنده: حسن اکرامی
// شنبه, ۶ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۱

عدم انتشار Baldur’s Gate 3 روی ایکس باکس به دلیل مشکلات فنی

استودیو Larian اعلام کرد که نسخه‌ی ایکس باکس بازی Baldur’s Gate 3 با مشکلات فنی مواجه شده است و تاریخ انتشار مشخصی ندارد.

بازی Baldur’s Gate 3 جدیدترین اثر در حال توسعه‌ی استودیو Larian به شمار می‌آید که قرار است در تاریخ ۳۱ آگست ۲۰۲۳ روی پی سی و کنسول‌ پلی استیشن 5 عرضه شود. حال این استودیوی سازنده در یک بیانیه‌ی تازه اعلام کرد که بازی Baldur’s Gate 3 به‌دلیل بروز مشکلات فنی، در تاریخ اعلام‌شده روی کنسول‌های ایکس باکس عرضه نخواهد شد.

مالی کارول، مدیر روابط عمومی و بخش ارتباطات استودیوی Larian در ردیت توضیح داد که عدم انتشار نسخه‌ی ایکس باکس بازی Baldur's Gate 3 در تاریخ مشخص‌شده، هیچ ربطی به هرگونه قرارداد انحصاری احتمالی ندارد. اما سازندگان این بازی حین توسعه با چند مشکل فنی در مورد تجربه‌ی کوآپ بازی به‌صورت اسپلیت-اسکرین روی کنسول‌های ایکس باکس سری ایکس | ایکس باکس سری اس رو‌به‌رو شده‌اند.

یکی از کاراکترهای Baldur's Gate 3 در حال نابودی هیولا

کارول در این‌باره توضیح داد: «بازیکنان ایکس‌ باکس بدانند که ما سؤالات آن‌ها را در مورد اینکه آیا می‌توانند انتظار تجربه‌ی بازی Baldur's Gate 3 را روی پلتفرم‌های خود داشته باشند، شنیده‌ایم. ما مدتی است که نسخه ایکس باکس Baldur's Gate 3 را در دست توسعه داریم، اما در این مسیر با برخی مشکلات فنی به‌ویژه در بخش کوآپ و استفاده از اسپلیت-اسکرین مواجه شده‌ایم. ما همچنان در حال کار روی نسخه‌ی ایکس باکس Baldur's Gate 3 هستیم، اما هنوز به اندازه کافی برای اعلام آن مطمئن نیستیم.

ما دوست نداریم چیزی را تا زمانی‌که آماده نیستیم اعلام کنیم. زیرا نمی‌خواهیم امید بازیکنان را تا زمانی‌که از انتشار آن نسخه مطمئن نشده‌ایم، جلب کنیم.

هیچ قرارداد انحصاری پلتفرمی وجود ندارد که ما را از انتشار Baldur's Gate 3 روی ایکس باکس تا تاریخ خاصی منع کند. برای اینکه تصمیم بگیریم بازی را روی چه پلتفرم‌های دیگری و در چه زمانی عرضه کنیم، باید مطمئن شویم که هر نسخه مطابق با استانداردها و انتظارات ما است».

در رویداد State of Play، نمایش جدیدی از گیم‌پلی بازی Baldur’s Gate 3 پخش شد و سازندگان تایید کردند که این بازی روی پلی استیشن 5 نیز عرضه خواهد شد. همچنین ما می‌دانیم که این بازی از پیشرفت بین پلتفرمی و قابلیت تجربه‌ی کوآپ ازطریق تقسیم صفحه‌نمایش روی کنسول PS5 پشتیبانی خواهد کرد. بازی Baldur’s Gate 3 در حال حاضر به‌صورت نسخه‌ی دسترسی زودهنگام روی کامپیوترها عرضه شده است.

نظر شما درباره‌ی این خبر چیست؟ آن را با تیم زومجی و سایر کاربرها در میان بگذارید.


منبع Gamingbolt
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده