نویسنده: مهدی اسدی
// دوشنبه, ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۰۱

سونی تاکنون ۵۸۵ میلیون کنسول پلی استیشن به فروش رسانده است

سونی از سال ۱۹۹۴ تاکنون در مجموع ۵۸۵ میلیون کنسول پلی استیشن را از PS1 تا PS5 به بازار عرضه کرده است؛ آماری که این شرکت را از این حیث در جایگاه دوم فهرست قرار می‌دهد.

در دنیای بازی‌های ویدیویی، شرکت نینتندو بالاترین رکورد را در زمینه‌ی فروش سیستم‌های گیمینگ در اختیار دارد. این شرکت ژاپنی بیش از ۸۰۰ میلیون واحد از دستگاه‌های مختلف مخصوص بازی خود را در سراسر جهان عرضه کرد و تأثیر غیرقابل انکاری بر نحوه‌ی شکل‌گیری اکوسیستم گیمینگ در دنیا داشته است. اما سونی هم با قدرت در جایگاه دوم این فهرست قرار دارد. جدیدترین آمار از عرضه‌ی کنسول‌های PS5 در تعطیلات آخر سال ۲۰۲۲ نشان می‌دهد که فروش کنسول‌های نسل نهمی سونی با بهبود وضعیت دسترسی، شتاب گرفته است؛ تا حدی که اهداف جدیدی را در افق دیدگاه تجاری این شرکت به وجود آورد.

سونی در طول تعطیلات آخر سال ۲۰۲۲ بیش از ۷.۱ میلیون واحد کنسول PS5 را به بازار عرضه کرده تا مجموع آمار فروش این کنسول را به ۳۲.۱ میلیون واحد برساند؛ رقمی که مجموع فروش همه‌ی کنسول‌های پلی استیشن در طول تاریخ فعالیت این شرکت را به ۵۸۵.۶ میلیون واحد می‌رساند. این آمار از کنسول‌های اصلی PS1 تا PS5 و همچنین دستگاه‌های قابل حمل PS Vita و PSP را شامل می‌شود.

آمار فروش کنسول های پلی استیشن

شرکت Sony انتظار دارد در مجموع طی سال مالی جاری که ۳۱ مارس ۲۰۲۳ به اتمام می‌رسد، ۱۹ میلیون PS5 را به فروش رسانده باشد. تاکنون ۱۲.۸ میلیون کنسول پلی استیشن ۵ در سال مالی جاری به فروش رسیده است. به این ترتیب سونی برای دستیابی به هدف باید یک رکورد تازه را برای خود ثبت کند. چرا که لازم است طی بازه‌ی زمانی سه‌ماهه از ابتدای ژانویه تا پایان مارس، ۶.۲ میلیون پلی استیشن 5 را بفروشد.

در گزارش مالی این شرکت گفته شد که درآمد حاصل از فروش کنسول‌های PS5 در سه‌ماهه‌ی سوم سال مالی جاری (سه‌ماهه‌ی پایانی سال ۲۰۲۲ میلادی)، رکورد جدید ۳.۱۱ میلیارد دلار را برای آن‌ها به ارمغان آورد؛ درآمدی که فقط مربوط‌به فروش سخت‌افزار گیمینگ طی این بازه‌ی زمانی سه‌ماهه است.

در پایان نظرات خود را درباره‌ی جدیدترین اخبار بازی با زومجی و سایر کاربرها در میان بگذارید.


منبع tweaktown
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده