نویسنده: مهدی اسدی
// جمعه, ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۶

عضو ارشد اکتیویژن: سریال The Last of Us نشان می‌دهد که مایکروسافت باید شرکت را بخرد

معاون اجرایی در امور شرکت‌ها و مدیر ارشد ارتباطات اکتیویژن بلیزارد معتقد است موفقیت چشمگیر سریال The Last of Us نشان می‌دهد که نهادهای قانونی باید مجوز خرید اکتیویژن توسط مایکروسافت را صادر کنند.

در شرایطی که وکلای مایکروسافت در جلسات متعدد دادگاه تصمیم‌گیری درباره‌ی معامله ۶۹ میلیارد دلاری خرید اکتیویژن بلیزارد از هر راهی برای متقاعد کردن نهادهای نظارتی و دریافت تأییدیه نهایی این قرارداد استفاده می‌کنند، این بار اسم لست آو آس به میان آمده است.

لولوچنگ میسروی، معاون اجرایی در امور شرکت‌ها و مدیر ارشد ارتباطات اکتیویژن استنباط تازه‌ای را مطرح کرد و برای این منظور سراغ یکی از پروژه‌های موفق سونی رفت؛ شرکتی که یکی از جدی‌ترین مخالفان این خرید محسوب می‌شود.

شخصیت های سریال The Last of Us

معاون اجرایی اکتیویژن بلیزارد مدعی شده که اقتباس HBO از بازی‌های The Last of Us سونی واقعا عالی است. به نظر او همین امر می‌تواند نشان‌دهنده‌ی درست بودن مسیر مایکروسافت در خرید شرکت‌های بزرگ بازی‌سازی از جمله اکتیویژن بلیزارد باشد.

میسروی در ادامه اضافه می‌کند که سونی به «تسلط بر بازار کنسول‌های بازی ادامه داده است» و وسعت فعالیت‌های آن‌ها در صنعت بازی، تلویزیون، فیلم و موسیقی حیرت‌انگیز به نظر می‌رسد. او نهایتا صحبت‌های خود را اینطور جمع بندی می‌کند که «سونی در صنعت گیمینگ همواره «اولینِ ما» است و بدون حمایت FTC هم همین‌طور خواهد ماند».

معاون اجرایی Activision Blizzard

صحبت‌های میسروی در شبکه‌های اجتماعی بحث‌برانگیز بوده‌اند و باید دید که آیا تأثیری بر تصمیمات نهادهای قانونی خواهد داشت یا خیر. این جدیدترین تلاش افراد مرتبط با این کشمکش تجاری و قانونی است که حالا بیش از یک سال است که ادامه دارد. ظاهرا همچنان سونی بر اعتقاد خود مبنی بر لزوم مستقل ماندن اکتیویژن بلیزارد ادامه می‌دهد و مایکروسافت نیز از هیچ تلاشی برای به نتیجه رساندن برنامه‌های خود فروگذار نمی‌کند.


منبع pushsquare
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده