نویسنده: مهدی اسدی
// دوشنبه, ۲۸ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۰۱

پیش بینی صحیح قهرمان جام جهانی توسط EA Sports برای چهارمین بار متوالی

با قهرمانی تیم ملی آرژانتین در جام جهانی ۲۰۲۲ حالا EA Sports برای چهارمین دوره متوالی قهرمان بزرگ‌ترین تورنمنت دنیای فوتبال را به درستی پیش‌بینی کرده است.

بازی FIFA 23 قبل از برگزاری مسابقات جام جهانی و ازطریق بخش World Cup Kick-Off که براساس رنکینگ فیفا قدرت و رده تیم‌ها و بازیکنان حاضر در جام را تعیین می‌کند، پیش‌بینی کرده بود که آرژانتین قهرمان این دوره از مسابقات در کشور قطر خواهد شد.

آرژانتین در یک فینال نفس‌گیر، درحالی که در وقت‌های قانونی بازی با نتیجه ۳ – ۳ به پایان رسید، موفق شد فرانسه را در ضربات پنالتی شکست دهد و قهرمان جهان شود. این سومین قهرمانی آرژانتین به رهبری لیونل مسی بود که بعد از گذشت بیش از سی سال از آخرین قهرمانی آن‌ها در جهان به‌دست آمد.

جام جهانی در دستان لیونل مسی

البته دیگر پیش‌بینی‌های EA مثل زمان خروج انگلستان از دور مسابقات و برنده کفش طلای مسابقات اشتباه از آب درآمدند. کیلیان امباپه مهاجم جوان فرانسه درنهایت موفق شد به بهترین گلزن جام جهانی ۲۰۲۲ تبدیل شود. ناشر بازی‌های فیفا در سال ۲۰۱۸ نیز به درستی قهرمانی فرانسه را پیش‌بینی کرده بود. ضمن اینکه در سال‌های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۰ هم قهرمانی آلمان و اسپانیا را اعلام کرده بود.

بااین‌حال EA در پیش‌بینی برندگان سایر تورنمنت‌های ورزشی چندان موفق عمل نکرده است. بازی‌های سری Madden این شرکت یازده دوره قبلی بازی‌های سوپر بول را پیش‌بینی کرده بودند که فقط ۵ مورد از آن‌ها درست از آب درآمد.


اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده