نویسنده: حسن اکرامی
// دوشنبه, ۲۵ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۲

ساخت ریمیک Dead Space با الهام از بازسازی Resident Evil 2

استودیو موتیو در ساخت ریمیک Dead Space از نحوه‌ی بازسازی Resident Evil 2 شرکت کپکام الهام گرفته است.

شرکت Capcom با عرضه‌ی نسخه‌ی ریمیک Resident Evil 2 در سال ۲۰۱۹ توانست استاندارد جدیدی را در زمینه‌ی ساخت و انتشار یک ریمیک با کیفیت تعیین کند. نسخه‌ی ریمیک Dead Space نیز نه‌تنها یک بازسازی به شمار می‌آید، بلکه باتوجه‌به سبک وحشت بقا و دوربین روی شانه‌ی خود شباهت‌های زیادی به سری Resident Evil دارد. طرفداران سبک وحشت همچنان به مقایسه‌ی این دو مجموعه می‌پردازند. حال به نظر می‌رسد استودیو Motive از شیوه‌ی بازسازی Resident Evil 2 الهام گرفته است تا بتواند در بازسازی Dead Space همچنان به نسخه‌ی اصلی سال ۲۰۰۸ وفادار بماند و درکنار آن نسخه‌ای گسترش‌یافته و مدرن را عرضه کند.

در همین راستا اخیرا رومن کمپس اوریولا، مدیر خلاقیت استودیو موتیو در مصاحبه‌ای با VGC راجع به این موضوع صحبت کرد. او می‌گوید با اینکه ریمیک Dead Space از ابتدا با یک موتور جدید ساخته شده است و این موضوع برخی جزئیات بازی را تغییر خواهد داد، اما سازندگان سعی کرده‌اند تا حد ممکن به نسخه‌ی اصلی نزدیک بمانند؛ تا به مانند ریمیک Resident Evil 2، تعادلی را بین وفاداری به نسخه‌ی اصلی و گسترش آن ایجاد کنند.

تصویر تازه ریمیک بازی Dead Space

اوریولا در این‌باره توضیح داد: «تعریف‌های متعددی از بازسازی وجود دارد. اما برای من، [عرضه‌ی ریمیک در حقیقت همان] انتقال پروسه‌ی ساخت به یک موتور جدید و بازسازی کامل بازی است. فراتر از آن، بسته به اینکه چقدر از محتوای نسخه‌ی اصلی را بازسازی کنید، دیگر نمی‌تواند یک بازسازی باشد و تبدیل به ریبوت خواهد شد.

این تفاوت بیشتر در مورد پایبندی به نسخه‌ی اصلی، سبک و داستان است. به‌عنوان یک مثال خوب می‌توان به ریمیک Resident Evil 2 اشاره کرد که با وجود تغییر زاویه‌ی دوربین، همچنان ترسناک است و در بیشتر موارد همان داستان را روایت می‌کند. من احساس می‌کنم که ما به‌طور مشابه برخی چیزها را تغییر دادیم و به بازسازی همه چیز روی یک موتور جدید پرداختیم، اما به‌صورت کلی همان داستان و محیط اصلی را حفظ کردیم».

ریمیک بازی Resident Evil 2

البته ممکن است برخی طرفداران اینگونه استدلال کنند که ریمیک رزیدنت ایول 2 یک بازی کاملا متفاوت با نسخه‌ی اصلی است؛ چرا که فاصله‌ی بین نسخه‌ی اصلی و ریمیک آن بیش از دو دهه است. بااین‌حال فاصله‌ی زمانی بین عرضه نسخه‌ی اول سری Dead Space و ریمیک آن به ۱۵ سال می‌رسد و استودیوی موتیو فضای بیشتری برای بهبود‌های فنی در اختیار دارد.

ریمیک دد اسپیس قرار است در تاریخ ۷ بهمن ۱۴۰۰ (۲۷ ژانویه ۲۰۲۳) روی پلتفرم پی سی و کنسول‌های پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری ایکس | ایکس باکس سری اس عرضه شود.

در پایان شما می‌توانید نظرات خود درباره‌ی جدیدترین اخبار بازی را با تیم زومجی و سایر کاربرها در میان بگذارید.


منبع Gamingbolt
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده