// سه شنبه, ۱۹ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۵

2K فروش اطلاعات فاش شده‌ی کاربران در هک ماه گذشته را تأیید کرد

شرکت 2K تأیید کرد که در هک ماه گذشته‌ی این ناشر بزرگ اطلاعات شخصی کاربران فاش شده است و در سطح اینترنت به فروش می‌رسد.

اواخر شهریورماه بود که در یکی از بزرگ‌ترین لیک‌های صنعت بازی نزدیک به یک ساعت از گیم‌پلی نسخه‌ی در حال توسعه‌ی GTA 6 توسط کاربری ناشناس در فروم‌های وب‌سایت GTA فاش شد. هکرها مدعی شدند که اطلاعات و ویدیوها را از یک کانال داخلی برنامه‌ی اسلک به‌دست آورده‌اند. پس از مدتی پسر نوجوان ۱۷ ساله‌ای به اتهام هک کردن شرکت راک‌استار دستگیر شد و وعده‌ی دستگیری‌های بیشتر در آینده داده شد.

حالا در جریان آخرین اخبار دنیای بازی باخبر شده‌ایم که ماجرا هنوز به اتمام نرسیده و بخش اعظمی از اطلاعات کاربران نیز فاش شده است. 2K، یکی از شرکت‌های زیر مجموعه تیک‌-تو، اخیراً مشغول تماس گرفتن با مشتری‌ها بوده است تا به آن‌ها خبر دهد نه‌تنها اطلاعات شخصی از جمله آدرس ایمیل، نام کاربری درون بازی و مشخصات کنسول‌های آن‌ها فاش شده است، بلکه هم‌اکنون در سطح اینترنت به فروش می‌رسند.

تصویر GTA 6

به‌نظر می‌رسد بیشتر کاربرانی که تحت‌تأثیر این هک قرار گرفته‌اند با بخش پشتیبانی آنلاین 2K در تماس بوده‌اند که باتوجه‌به وضعیت اخیر این بخش کمی طعنه‌آمیز به نظر می‌رسد.

اگرچه طبق بیانیه‌ی 2K «هیچ شواهدی مبنی بر افشا شدن اطلاعات تجاری و رمزهای ورود کاربران که در سیستم هک شده قرار داشته است، وجود ندارد»، اتفاقات اخیر به‌هیچ‌عنوان وجه خوبی نداشته‌اند و بهتر است هرچه زودتر رمز ورود خود را تغییر دهید و احراز هویت چندمرحله‌ای را فعال کنید.

به‌گفته‌ی 2K بخش پشتیبانی آنلاین این شرکت که به‌دلیل مسائل امنیتی پیشگیرانه از دسترس خارج شده بود، هم‌اکنون در حالتی امن مشغول پاسخ‌گویی به کاربران است.


منبع Pushsquare
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده