// سه شنبه, ۲۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۴۶

امکان تغییر بین نسخه‌های PAL و NTSC بازی Syphon Filter 2 سرویس PS Plus

بازی Syphon Filter 2 تبدیل به اولین بازی پلی استیشن 1 سرویس PS Plus شد که به کاربران توانایی جابه‌جایی بین نسخه‌های ۵۰ و ۶۰ هرتز را می‌دهد.

مدتی است که تعدادی از بازی‌های قدیمی کنسول پلی استیشن 1 به سرویس PS Plus افزوده شده‌اند؛ اما کاربران اروپایی تنها به نسخه‌ی ۵۰ هرتز بازی‌ها دسترسی دارند. دلیل این امر عرضه‌ی نسخه‌های اصلی این بازی‌ها در این منطقه با استاندارد PAL است که نرخ فریم آن ۲۰ درصد از نسخه‌ی ۶۰ هرتزی NTSC کمتر است.

فرمت‌های PAL و NTSC دو استاندار تصویری متفاوت هستند که هرکدام مزیت‌هایی نسبت به یکدیگر دارند. از NTSC عمدتاً در آمریکای شمالی، ژاپن و مناطقی از آمریکای جنوبی استفاده می‌شود. از فرمت PAL نیز در مناطق زیادی مانند بیشتر اروپای غربی، هند و چین استفاده می‌شود. فرمت NTSC علاوه‌بر پشتیبانی از نرخ فریم ۶۰ هرتز، فاقد کادر سیاه نسخه‌ی PAL بازی‌ها است.

کاور بازی Syphon Filter 2 پلی استیشن 1

سونی از ابتدا قول داده بود تا قابلیت سوییچ کردن بین این دو فرمت تصویری را فراهم کند و حالا Syphon Filter 2 تبدیل به اولین بازی شده که این قابلیت را در اختیار بازیکنان قرار می‌دهد. به‌گفته‌ی رسانه VGC بازیکنان می‌توانند ازطریق منوی تنظیمات این بازی اقدام به سوییچ بین نسخه‌های NTSC و PAL کنند.

این بازی خاطره‌انگیز از استودیو Bend از سیستم تروفی سونی نیز بهره می‌برد؛ ویژگی‌ای که امید می‌رود به سایر بازی‌های قدیمی سرویس PS Plus نیز افزوده شود.


منبع psu
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده