نویسنده: فراز پاشایی
// یکشنبه, ۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۲۳

اعلام تاریخ عرضه نسخه موبایل بازی Papers, Please

به‌تازگی لوکاس پوپ خالق بازی Papers, Please با انتشار یک تصویر، خبر از عرضه این اثر تحسین شده روی پلتفرم موبایل داد.

بازی Papers, Please در سال ۲۰۱۳ برای کاربران پی سی منتشر شد. این اثر در زمان عرضه خود مورد تحسین بسیاری قرار گرفت و موفقیت‌های زیادی را برای خالق خود به ارمغان آورد. این بازی پس از یک فاصله زمانی چهار ساله، روی کنسول دستی پلی استیشن ویتا نیز عرضه شد.

حال به‌تازگی لوکاس پوپ خالق این بازی شبیه‌ساز و معمایی، با انتشار یک توییت اعلام کرد که بازی Papers, Please در تاریخ پنجم اوت سال جاری (۱۴ مرداد) در دسترس کاربران موبایل قرار خواهد گرفت. البته این اثر در سال ۲۰۱۴ برای IOS عرضه شد. با‌این‌حال تنها صاحبان آیپد قادر به تجربه آن بودند. بدون شک تجربه جالبی در انتظار صاحبان اندروید و آیفون خواهد بود.

papers-please-immagration

وقایع بازی Papers, Please در یک کشور خیالی با نام آرستوتزکا روایت می‌شود. کاربر در این اثر در نقش یک بازرس گذرنامه قرار گرفته و باید در مورد ورود افراد مختلف به این کشور خیالی تصمیم‌گیری کند. دقت کاربر تاثیر زیادی در حفظ خانواده بازرس داشته و اتفاقات مختلف سیاسی و اجتماعی روی این امر تاثیر می‌گذارد. از طرفی با ارسال دستور‌العمل جدید از طرف وزارت‌خانه و محدودیت‌های متنوع در بازی، کاربر وارد چالش می‌شود.

ساخته لوکاس پوپ تا سال ۲۰۱۶ موفق به فروش ۸/۱ میلیون نسخه شد. زومجی در بررسی بازی Papers, Please به این اثر نمره ۸.۵ را داده است. در بخشی از نقد این بازی به قلم میثم خلیل‌ زاده می‌خوانیم:

«با وجود سادگی در تمامی عناصر، این بازی هنوز هم یکی از محصولات جذاب مستقل محسوب می‌شود. ارزش تکرار بالا و چالش‌های بررسی مدارک مراجعین درکنار استرس جمع‌آوری مبلغ مایحتاج برای مخارج روزانه، تنها بخش کوچکی از احساسات درونی مراحل را تشکیل می‌دهد.»

نظر شما عزیزان چیست؟‌ آیا در گذشته این اثر را تجربه کرده‌اید؟ دیدگاه خود را با زومجی به اشتراک بگذارید.


منبع gamingbolt
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده