نویسنده: حسن اکرامی
// شنبه, ۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۹

شایعه: ادامه قرارداد سونی و اکتیویژن در سه بازی بعدی Call of Duty

طبق جدیدترین گزارش‌های منتشر شده، به نظر می‌رسد قرارداد محتوای انحصاری شرکت سونی و اکتیویژن شامل سه نسخه‌ی بعدی سری کالاف دیوتی باشد.

پس از اعلام تاریخ انتشار بازی Call of Duty: Modern Warfare 2، کاوش داده‌های مختلف نشان دادند که ظاهرا کاربران پلتفرم پلی استیشن اولین بازیکنانی هستند که به نسخه‌ی بتای این بازی دسترسی خواهند یافت. اگرچه این موضوع به‌طور رسمی تایید نشده است اما در صورت واقعی بودن یک مزیت بالقوه برای کاربران پلی استیشن خواهد بود. حال گزارش‌های جدید نشان می‌دهند که احتمالا قرارداد انحصاری سونی با اکتیویژن برای سری کالاف دیوتی ممکن است تا بعد از انتشار بازی Call of Duty: Modern Warfare 2 ادامه داشته باشد.

در همین راستا اخیرا تام هندرسون در حساب کاربری توییتر خود اعلام کرد که به اعتقاد او قرارداد سونی با اکتیویژن برای سه بازی آینده‌ی سری کالاف دیوتی ادامه دارد. احتمالا این بازی‌ها شامل Call of Duty: Modern Warfare 2، نسخه‌ی بعدی Warzone و بازی در حال توسعه توسط استودیوی تری‌آرک باشند. باتوجه‌به اعلام مایکروسافت مبنی بر احترام به قراردادهای سونی و اکتیویژن، احتمالا تا چند سال آینده روند انتشار سری کالاف دیوتی روی پلتفرم پلی استیشن با تغییر خاصی همراه نشود.

شخصیت Ghost روی کاور بازی Call of Duty: Modern Warfare II

در ادامه هندرسون در پاسخ به کاربر دیگری که گفته بود سری کالاف دیوتی پس از کامل شدن خرید اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت در انحصار ایکس باکس نخواهد بود، گفت: «استدلالی برای هر دو طرف وجود دارد. حتی فکر نمی‌کنم مایکروسافت هنوز بداند چه کاری باید چه تصمیمی بگیرد».

مایکروسافت قبلاً اعلام کرده بود که قصد دارد به قرارداد سونی برای سری Call of Duty احترام بگذارد. علاوه‌بر این مایکروسافت متعهد شده است که بازی‌های سری کالاف دیوتی را فراتر از قراردادهای موجود در دسترس طرفداران پلی استیشن قرار دهد تا این بازیکنان در آینده بتوانند از تجربه‌ی بازی‌های این سری لذت ببرند. بااین‌حال احتمالا در آینده شاهد انتشار بازی‌های سری کالاف دیوتی در روز نخست عرضه روی سرویس گیم پس باشیم و مزایای دیگری به مانند دسترسی زودتر به تجربه‌ی بتا نیز در اختیار پلتفرم ایکس باکس باشد.

نظر شما درباره این خبر چیست؟ آن را با زومجی در میان بگذارید.


منبع Gamingbolt
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده