نویسنده: مهدی اسدی
// سه شنبه, ۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۳

آگهی شغلی جدید ایکس باکس از ادامه روند خریدهای مایکروسافت حکایت دارد

مایکروسافت در آگهی شغلی جدید خود به‌دنبال استخدام مدیری است که به شناسایی اهداف احتمالی تصاحب و ادغام با استودیوهای ایکس باکس می‌پردازد.

به‌نظر می‌رسد که مایکروسافت به‌دنبال مدیری برای کمک به ارزیابی خریدهای آینده این شرکت در صنعت بازی است. شرح وظایف این شغل که آگهی آن اوایل این هفته منتشر شده، عملاً نشان می‌دهد که هنوز کار این شرکت با تصاحب استودیوهای بازی‌سازی به پایان نرسیده است. این درحالی است که مایکروسافت با معاملات بزرگ خرید استودیوهای بتسدا و اکتیویژن بلیزارد، رکوردهای جدیدی را در تاریخ معاملات صنعت بازی به ثبت رسانده است.

موقعیت شغلی مذکور، «مدیر استراتژی و توسعه گیمینگ» نام دارد و در توضیحات آن وظایف این سمت در رأس تیم توسعه و استراتژی ایکس باکس اشاره شده است:

«ما برای شناسایی و ارزیابی فرصت‌های رشد تحول آفرین، با تیم Gaming Leadership همکاری نزدیکی داریم. خط مشی این مجموعه شامل پاسخگویی به چالش برانگیزترین سؤالات تجاری مایکروسافت در حوزه گیمینگ و پیشروی برنامه‌های M&A (خرید و ادغام) این شرکت و همچنین شناسایی و درک محرک‌های کلیدی صنعت بازی خواهد بود.»

براساس توضیحات ارائه شده در متن آگهی استخدامی، مسئولیت‌های کاندیدای برنده‌ی این گزینش شامل «پشتیبانی از تصمیمات استراتژیک با دقت کمی و کیفی، شناسایی ترندهای مصرف‌کنندگان، فناوری و کسب‌و‌کار کلیدی و توسعه و ارزیابی پرونده‌های تجاری برای تصاحب محتوا و فناوری گیمینگ» خواهد بود.

استودیوهای جدید زیرمجموعه ایکس باکس

فعالیت‌های تصاحب و ادغام در صنعت بازی، سال ۲۰۲۱ را با رکورد ۸۵ میلیارد دلار به پایان رساند و این درحالی است که انتظار می‌رود این رکورد در سال جاری میلادی تا ۱۵۰ میلیارد دلار نیز افزایش پیدا کند. شاید مهم‌ترین عوامل در رسیدن به این رکورد، تکمیل فرایند ثبت قرارداد خرید اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت و Zynga توسط تیک تو اینتراکتیو باشد که در ماه‌های نخست سال ۲۰۲۲ اطلاع‌رسانی شدند.

علاوه‌براین فیل اسپنسر، رئیس ایکس باکس در مصاحبه‌ی ماه نوامبر خود با نشریه وال استریت ژورنال گفته بود که کار این شرکت با خرید استودیوهای بازی‌سازی، «قطعاً تمام نشده است.»

اسپنسر در اظهارات متعددی از علاقه‌ی ایکس باکس برای تصاحب یک استودیوی آسیایی و به‌ویژه ژاپنی سخن گفته بود. وی همچنین پیش از این به هدف‌گذاری مایکروسافت برای تصاحب توسعه دهندگانی در حوزه‌ی تولید محتوای کژوال و اجتماعی اشاره کرده بود.

در پایان شما هم می‌توانید نظرات خود را در این‌باره با زومجی و سایر کاربران در میان بگذارید.


اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده