نویسنده: علی نوروزی
// جمعه, ۲۶ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۲۶

جف گراب: کار کوجیما روی پروژه ایکس باکس تا چند هفته پیش ادامه داشت

جف گراب، خبرنگار رسانه‌ی VentureBeat ادعا کرد که حداقل تا چند هفته پیش کار روی پروژه‌ی احتمالی در حال تولید هیدئو کوجیما برای ایکس باکس همچنان ادامه داشت.

در میان تازه‌ترین اخبار بازی مطلع شدیم که ظاهرا کار هیدئو کوجیما روی پروژه‌ی احتمالی در دست تولید برای ایکس باکس «تا چند هفته‌ی پیش» همچنان ادامه داشته است. در ماه آوریل سال ۲۰۲۱ میلادی، جف گراب ادعا کرد که مایکروسافت مشغول مذاکره با این بازی‌ساز ژاپنی برای تولید یک بازی تازه است که بیشتر برای خلق سری بازی Metal Gear Solid و دث استرندینگ شناخته می‌شود. سپس گراب در ژوئیه ۲۰۲۱ گفت که کوجیما تفاهم‌نامه‌ی اولیه برای همکاری را با مایکروسافت امضا کرده است.

حالا جف گراب، خبرنگار رسانه VentureBeat در قسمت جدید پادکست ویژه GrubbSnax گفت که همکاری مایکروسافت و کوجیما حداقل تا همین اواخر ادامه داشت. او ادعا کرد: «تا چند هفته‌ی پیش توافق ایکس باکس و هیدئو کوجیما همچنان پابرجا بود». این ادعا در میان گمانه‌زنی‌های تصاحب استودیو Kojima Productions توسط سونی مطرح شد که پس از درج تصویر بازی Death Stranding در بنر تبلیغاتی استودیوهای پلی استیشن شکل گرفت.

جف گراب گفت: «مبنای این ادعا اطلاعاتی نیست که در سال گذشته در اختیار داشتم؛ بلکه با استناد به اطلاعات جدیدتری است. آیا این به معنای آن است که پلی استیشن نمی‌تواند استودیو کوجیما پروداکشنز را خریداری کرده باشد؟ لزوما این‌طور نیست». هیدئو کوجیما در سال ۲۰۰۵ استودیو Kojima Productions را زیر نظر کونامی تأسیس کرد؛ شرکتی که او حدود ۳۰ سال در آن فعالیت داشت و مجموعه‌ی پرطرفدار متال گیر را در آن‌جا خلق کرد.

کاراکتر سم در بازی Death Stranding: Director’s Cut

هیدئو کوجیما در پی جدایی از شرکت Konami در سال ۲۰۱۵ استودیو کوجیما پروداکشنز را با حمایت بخش سرگرمی‌های تعاملی سونی به یک استودیوی مستقل تبدیل کرد. این توسعه‌دهنده پس از انتشار بازی Death Stranding اعلام کرد که مشغول کار روی یک بازی تازه و معرفی‌نشده است. کوجیما پروداکشنز در نوامبر سال گذشته از تأسیس شعبه‌ی جدید استودیو با تمرکز روی مدیوم‌های هنری دیگر در لس آنجلس خبر داد که به‌گفته‌ی هیدئو کوجیما کارش را به‌طور جدی از امسال آغاز خواهد کرد.

کوجیما در اوایل سال ۲۰۲۲ به برنامه‌های خود برای ماه‌های آتی اشاره کرد و از کار روی یک پروژه‌ی رادیکال خبر داد. درحال‌حاضر جزئیات بیشتری از این پروژه در دست نیست و طرفدارها باید زمان بیشتری را منتظر انتشار اطلاعات موثق بمانند. همچنین می‌دانیم که در ماه مارس استودیو کوجیما پروداکشنز پس از ۵ سال نقل مکان کرد، اما دلیل این جابه‌جایی مشخص نشد.


منبع VGC
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده