// سه شنبه, ۱۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۳۲

شکایت از شرکت تیک-تو بابت لوت‌باکس های بازی NBA 2K

نماینده‌ی قانونی یک بازیکن سری بازی NBA 2K به‌صورت رسمی از شرکت Take-Two به خاطر لوت‌باکس‌های قرارگرفته در آن شکایت کرد.

براساس جدیدترین اخبار بازی می‌دانیم که در یک شکایت رسمی، تیک-تو اینتراکتیو متهم به انجام کارهای غیرمنصفانه، گمراه‌کننده و غیر قانونی شد. این شرکت بسیار بزرگ صنعت بازی صاحب 2K است؛ تیم گسترده‌ای که به ساخت و عرضه‌ی آثار گوناگون از جمله مجموعه‌ی NBA 2K می‌پردازد. شکایت جدید علیه شرکت Take-Two با محوریت لوت‌باکس‌های قرارگرفته در این بازی‌های متمرکز روی ورزش بسکتبال ثبت شد.

شکایت‌کننده در حقیقت نماینده‌ی قانونی یک بازیکن با سن پایین و والدین او است. پرونده‌ی مورد بحث توضیح می‌دهد که مجموعه بازی NBA 2K در طراحی لوت‌باکس‌ها عملا رویکردهای غیر قانونی گره‌خورده به قمار را دنبال می‌کند و مردم را فریب می‌دهد. براساس این شکایت، تیک-تو با گمراه کردن مخاطب به او آسیب می‌زند.

لوگوی استودیوی 2K

این شکایت ادعا می‌کند که ترفندهای تیک-تو باعث می‌شوند که فکر مخاطب موقع خرج پول برای لوت‌باکس‌ها آن‌چنان به سوی درنظرگرفتن نتایج مالی انجام این کار نرود. در نتیجه بازی شانس زیادی برای فریب دادن مردم و مخصوصا بازیکن‌های کم سن‌وسال دارد؛ افرادی که با کارت‌های بانکی متعلق به بزرگ‌ترهای خود خرید می‌کنند و نسبت به این ترفندها، آسیب‌پذیرتر هستند.

درحالی‌که بازی‌های NBA 2K با درجه‌ی سنی مثبت سه سال عرضه می‌شوند، بسیاری از بچه‌ها درک درستی از رابطه‌ی مستقیم خرج پول در بازی و کم شدن پول از حساب واقعی والدین ندارند. لوت‌باکس‌ها به شکلی جذاب به آن‌ها معرفی می‌شوند و در بسیاری از موارد اصلا کودک اطلاعی ندارد که خرید درون‌برنامه‌ای به‌صورت کامل برگشت‌ناپذیر است. شاکی از تیک-تو انتظار پرداخت حداقل ۵ میلیون دلار غرامت را دارد. ظاهرا شرکت تیک-تو درخواست رسانه‌ی بلومبرگ برای ارائه‌ی توضیحات راجع به شکایت را رد کرد.

سال گذشته براساس نتایج یک تحقیق اعلام شد که وجود ارتباط بین لوت‌باکس‌ها و قمار را احتمالا می‌توان انکارناپذیر دانست. زیرا آن‌ها از نظر ساختار و تاثیرگذاری روانی روی مخاطب، شبیه یکدیگر به نظر می‌رسند. سری بازی FIFA شرکت الکترونیک آرتز از ویدیوگیم‌های معروف دیگری است که لوت‌باکس‌ها نقشی قابل‌توجه در آن‌ها دارند.


منبع EuroGamer
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده