نویسنده: علی نوروزی
// پنجشنبه, ۱۲ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۳۶

تایید انتشار نسخه نسل ۹ سه بازی Resident Evil

کپکام اعلام کرد که بازی‌های Resident Evil 2 ،Resident Evil 3 و Resident Evil 7 با بهبودهایی در زمینه‌ی بصری در اواخر سال ۲۰۲۲ برای کنسول‌های نسل ۹ عرضه می‌شوند.

بازی‌های Resident Evil 2 ،Resident Evil 3 و Resident Evil 7 شرکت کپکام از آثاری بودند که مجموعه‌ی پرطرفدار رزیدنت ایول را به روزهای اوج خود بازگرداندند. بازی Resident Evil 2 با فروش ۹.۳ میلیون نسخه، بازی Resident Evil 3 با فروش ۵ میلیون نسخه و بازی Resident Evil 7 با فروش ۱۰.۶ میلیون نسخه سود زیادی را عاید این شرکت ژاپنی کردند. نظر به اینکه هر سه بازی جزو پرفروش‌ترین آثار کپکام به‌شمار می‌آیند، جای تعجبی ندارد که این شرکت بخواهد از فرصت استفاده کند و آن‌ها را در دسترس کاربران بیشتری قرار بدهد.

شرکت کپکام اخیرا با انتشار چندین توئیت در حساب رزیدنت ایول تأیید کرد که بازی Resident Evil 2، بازی Resident Evil 3 و بازی Resident Evil 7 را در اواخر سال ۲۰۲۲ با بهبودهایی در زمینه‌ی بصری برای کنسول‌های ایکس باکس سری ایکس | ایکس باکس سری اس و پلی استیشن 5 منتشر می‌کند. همه‌ی این بازی‌ها دارای پشتیبانی از ری-تریسینگ، نرخ فریم بالاتر و صدای سه‌بُعدی خواهند بود و نسخه‌ی پلی استیشن 5 از قابلیت‌های تریگرهای تطبیقی و بازخورد لمسی کنترلر دوال‌سنس پشتیبانی خواهد کرد. بااین‌وجود، شرکت کپکام هنوز تاریخ انتشار نسخه‌های نسل ۹ این سه بازی Resident Evil را اعلام نکرده است و باید زمان بیشتری را برای اطلاع از آن منتظر بمانیم.

کپکام هنوز تاریخ عرضه نسخه نسل ۹ و به‌روزرسانی نسخه کامپیوتر این بازی‌ها را اعلام نکرده است

درضمن شرکت کپکام تأیید کرد که دارندگان این بازی‌ها در کنسول‌های پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان امکان ارتقاء رایگان آن به نسخه‌های نسل ۹ را خواهند داشت. یک بسته‌ی به‌روزرسانی رایگان نیز برای نسخه‌ی کامپیوتر بازی در نظر گرفته شده است که در روز عرضه‌ی نسخه‌های پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری ایکس | ایکس باکس سری اس در دسترس بازیکن‌ها قرار می‌گیرد.

باتوجه‌به اینکه این بازی‌ها درحال‌حاضر نیز از محبوبیت زیادی نزد بازیکن‌ها برخوردار هستند، تصمیم کپکام جهت ارتقاء آن‌ها برای سخت‌افزارهای قدرتمندتر تعجب‌آور نیست. بااین‌حال، باید منتظر ماند و دید که عملکرد نسخه‌های نسل نهم این آثار چگونه خواهد بود. شایعاتی نیز از توسعه‌ی بازسازی بازی Resident Evil 4 به گوش می‌رسد و باید دید که شرکت کپکام چه زمانی رسما آن را معرفی خواهد کرد. البته این شرکت ژاپنی هنوز این شایعه را تأیید یا تکذیب نکرده است و تا زمان انتشار اطلاعات موثق باید انتظارات خود را پایین بیاوریم.


منبع GamingBolt
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده