نویسنده: علی نوروزی
// چهار شنبه, ۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۷

استریت فایتر 6 احتمالا با RE Engine کپکام ساخته می‌شود

یک اینسایدر پس از معرفی Street Fighter 6 گفت که این بازی مبارزه‌ای شرکت کپکام با موتور بازی‌سازی RE Engine توسعه می‌یابد.

در میان تازه‌ترین اخبار بازی مطلع شدیم که بازی Street Fighter 6 احتمالا از موتور RE Engine استفاده می‌کند. کپکام موتور بازی‌سازی RE Engine را به‌همراه بازی Resident Evil 7 در سال ۲۰۱۷ میلادی معرفی کرد و این موتور گرافیکی از آن زمان به موتور منتخب شرکت برای توسعه‌ی اکثر بازی‌های آن‌ها تبدیل شده است. همه‌ی نسخه‌های اخیر مجموعه‌ی Resident Evil، بازی Devil May Cry 5، بازی Monster Hunter Rise و حتی بازی Ghosts ‘n Goblins Resurrections، کالکشن Capcom Arcade Stadium و بازی Pragmata با این موتور توسعه یافتند.

پس جای تعجبی ندارد که یکی دیگر از آثار برجسته‌ی شرکت کپکام نیز چنین کاری را انجام دهد. بازی Street Fighter 6 اخیرا با انتشار یک تریلر کوتاه معرفی شد. درحال‌حاضر جزئیات زیادی از این بازی مبارزه‌ای در دست نیست، اما بنابر اعلام یک اینسایدر شناخته‌شده با نام AestheticGamer (ملقب به Dusk Golem)، برای توسعه‌ی این نسخه از موتور RE Engine استفاده می‌شود. البته این مورد تا به این لحظه از سوی سازنده‌ی بازی تأیید یا تکذیب نشده است. اما نظر به اینکه RE Engine کیفیت فوق‌العاده‌ای را ارائه می‌دهد و تقریبا برای تولید تمام محصولات شرکت به‌کار گرفته می‌شود، استفاده از آن در نسخه‌ی جدید استریت فایتر دور از ذهن نیست.

کپکام می‌گوید که در تابستان ۲۰۲۲ جزئیات بیشتری از بازی Street Fighter 6 را به اشتراک می‌گذارد. این شرکت احتمالا در آن زمان بخش‌هایی از گیم‌پلی بازی را نمایش خواهد داد و زمان دقیق عرضه و پلتفرم‌های مقصد آن را مشخص می‌کند. البته این احتمال وجود دارد که در همان زمان اطلاعاتی از موتور گرافیکی این بازی مبارزه‌ای نیز در دسترس طرفدارها قرار بگیرد. جالب اینکه AestheticGamer قبلا ادعا کرده بود که بازی Dragon’s Dogma 2 نیز از موتور بازی‌سازی RE Engine بهره می‌گیرد؛ اثری که حتی هنوز به‌صورت رسمی معرفی نشده است.


منبع GamingBolt
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده