نویسنده: علی نوروزی
// سه شنبه, ۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۸

احتمال عرضه رایگان Battlefield 2042 به دنبال فروش ناامیدکننده

از قرار معلوم شرکت الکترونیک آرتز امکان ارائه رایگان برخی از بخش‌های Battlefield 2042 را بررسی می‌کند.

ظاهرا جدیدترین اثر استودیو دایس، سازنده‌ی بازی Battlefield 2042 اوضاع نابه‌سامانی دارد. مطابق تازه‌ترین اخبار بازی و با استناد به اطلاعات یک اینسایدر شناخته‌شده، شرکت الکترونیک آرتز به‌عنوان ناشر بتلفیلد ۲۰۴۲ در نظر دارد تا امکان ارائه‌ی این بازی به‌شکل Free-to-Play یا رایگان را مورد بررسی قرار دهد.

بر کسی پوشیده نیست که بازی Battlefield 2042 نتوانست انتظارات EA را برآورده کند. با اینکه استودیو DICE با انتشار به‌روزرسانی‌ها به بهبود وضعیت فنی این بازی شوتر اول-شخص ادامه می‌دهد، اما هنوز کمبود محتوای آن نسبت‌به بازی‌های قبلی مجموعه به‌وضوح قابل مشاهده است. بازی Battlefield 2042 بسیاری از بازیکن‌ها را ناامید کرد و باعث خروج بسیاری از آن‌ها شد؛ طوری‌که تعداد بازیکن‌های این اثر در استیم به کمتر از بازیکن‌های بازی Battlefield 5 و حتی بازی Battlefield 1 رسیده است.

استودیو دایس در سال ۲۰۲۲ میلادی نهایتا سکوت خود را شکست و از انتشار به‌روزرسانی دیگری برای بتلفیلد 2042 خبر داد. اما به هیچ یک از مشکلات حل‌نشده‌ یا محتوای آتی بازی اشاره‌ای نکرد. اکنون تام هندرسون، اینسایدر خوش‌نام صنعت بازی ادعا کرده است که ظاهرا دلیل این امر اطمینان نداشتن استودیو از آینده‌ی بتلفیلد ۲۰۴۲ بود.

حمله به دشمنان در Battlefield 2042

تام هندرسون در ویدیوی جدیدی که به وضعیت استودیو دایس می‌پردازد، ادعا می‌کند که شرکت الکترونیک آرتز مشغول بررسی امکان ارائه‌ی یکی از بخش‌های بازی Battlefield 2042 به‌شکل رایگان است. با اینکه درحال‌حاضر چیزی مشخص نیست، اما تصور بر این است که یکی از حالت‌های Portal یا Hazard Zone برای این منظور انتخاب شود. طبق این گزارش، احتمال انتخاب مورد اول بیشتر است؛ زیرا حالت Hazard Zone روزانه تنها میزبان چند صد بازیکن است و نمی‌تواند تأثیر زیادی در ترغیب بازیکن‌ها به تجربه‌ی تمام بخش‌های بازی داشته باشد.

همان‌طور که تام هندرسون اشاره می‌کند، زمان زیادی تا برگزاری کنفرانس مالی شرکت الکترونیک آرتز در تاریخ ۱ فوریه (۱۲ بهمن) باقی نمانده است. این احتمال وجود دارد که ناشر بازی Battlefield 2042 در این کنفرانس اطلاعات بیشتری از عملکرد مالی و تغییرات احتمالی آتی آن به اشتراک بگذارد.

مقاله‌ی مرتبط:

بازی Battlefield 2042 درحال‌حاضر در پلتفرم‌های پلی استیشن 5، ایکس باکس سری ایکس | ایکس باکس سری اس، پلی استیشن 4، ایکس باکس وان و کامپیوتر قابل تجربه است. این بازی توانست در بررسی زومجی نمره‌ی ۷ از ۱۰ را دریافت کند که در خلاصه‌ی آن می‌خوانیم: «ارائه‌ی حس نوستالژی با پورتال، وجود هازارد زون و ساختار جدید آن برای مجموعه بتلفیلد سبب شد تا با یک محصول متفاوت در این مجموعه طرف باشیم؛ محصولی که ایده‌های سرگرم‌کننده و جدیدی را در خود جا داده است، اما عدم استفاده مناسب از پتانسیل‌های این ایده‌ها باعث شد که بتلفیلد 2042 نتواند آن‌طور که باید و شاید محصول سرگرم‌کننده‌ای برای کاربران باشد».


منبع VG24/7
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده