// دوشنبه, ۲۷ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۵۶

حضور شوهی یوشیدا از پلی استیشن در رویداد متمرکز روی بازی های مستقل

شوهی یوشیدا، رئیس بخش حمایت از بازی‌های مستقل پلی استیشن در رویداد Asia-Pacific Game Summit به صحبت درباره‌ی برنامه‌های سونی می‌پردازد.

در بخشی از رویداد APGS Online که راس ساعت ۰۹:۳۰ صبح ۳۰ دی (۲۰ ژانویه) به وقت ایران آغاز می‌شود، شوهی یوشیدا به توضیح بیشتر برنامه‌های بخش سرگرمی‌های تعاملی شرکت سونی برای حمایت از بازی‌ساز‌های مستقل می‌پردازد. او به‌عنوان مسئول اصلی تمام بازی‌های مستقل که پلی استیشن سراغ پشتیبانی از آن‌ها می‌رود، در این رویداد مربوط‌به صنعت بازی در آسیا و اقیانوسیه شرکت خواهد کرد.

آتسوشی اینابا، رئيس استودیو Platinum Games در همراهی با هیدکی کامیا نیز با یک کنفرانس در روز ۲۱ ژانویه (۱ بهمن) در رویداد مورد بحث حضور خواهند داشت. آن‌ها راجع به بازی Sol Cresta و آینده‌ی پلاتینیوم گیمز صحبت خواهند کرد. این رویداد در کانال یوتیوب نمایشگاه بازی تایپه پخش خواهد شد.

هرمن هالست و شوهی یوشیدا

(شوهی یوشیدا، رئیس بخش بازی‌های مستقل پلی استیشن و هرمن هالست، رئيس استودیوهای بازی‌سازی سونی)

یوشیدا در سال ۱۹۹۳ به سونی ملحق شد تا روی پروژه‌ی پلی استیشن کار کند. در ماه آوریل سال ۲۰۰۰ او به‌عنوان نایب رئیس بخش سرگرمی‌های کامپیوتری شرکت سونی در آمریکا انتخاب شد. در سال ۲۰۰۷ یوشیدا به مقام نایب رئیس ارشد استودیوهای بخش سرگرمی‌های کامپیوتری سونی رسید و چند ماه بعد از آن در جایگاه رئیس تمام استودیوهای بازی‌سازی پلی استیشن قرار گرفت. او در ارائه‌ی پلی استیشن 4 به دنیا نقش زیادی داشت و بسیاری از طرفدارهای پلی استیشن در جهان، یوشیدا را به خوبی می‌شناسند.

در نوامبر سال ۲۰۱۹ هرمن هالست از استودیو Guerrilla به‌عنوان رئیس استودیوهای جهانی پلی استیشن انتخاب شد. حالا یوشیدا ریاست تیمی را بر عهده دارد که روی همکاری پلی استیشن با انواع‌واقسام سازندگان بازی‌های مستقل متمرکز است. بازی Solar Ash، بازی F.I.S.T.: Forged In Shadow Torch، بازی Stray و بازی Kena: Bridge of Spirits از جمله آثاری هستند که از همراهی PS Indies سونی به ریاست شوهی یوشیدا بهره برده‌اند. در چند ماه اخیر پلی استیشن با انجام کارهای مختلف روابط خود با استودیوهای سازنده‌ی بازی‌های مستقل را بهتر کرد. قطعا صحبت‌های یوشیدا در رویداد پیش‌رو نیز می‌توانند روی دستیابی سونی به این مهم تاثیر مثبت داشته باشند.


منبع PSU
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده