نویسنده: علی نوروزی
// پنجشنبه, ۱۶ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۷

جدایی مؤسس Playground Games از استودیو سازنده Forza و Fable

گوین ریبرن، یکی از اعضای کلیدی پلی‌گراند گیمز (استودیو سازنده‌ی بازی Fable و سری بازی Forza Horizon) از این شرکت جدا شد.

در میان تازه‌ترین اخبار بازی مطلع شدیم که گوین ریبرن، بنیان‌گذار و مدیر استودیو Playground Games که بازی Forza Horizon 5 را در ماه نوامبر عرضه کرد، از پلی‌گراند گیمز خارج می‌شود. همان‌طور که رسانه‌ی گیم‌اسپات گزارش داد، ترور ویلیامز، یکی دیگر از مؤسسان استودیو پلی‌گراند گیمز جای او را می‌گیرد.

آلن هارتمن، مدیر اجرایی مایکروسافت در مورد این تغییر به رسانه‌ی ویندوز سنترال گفت: «گوین ریبرن پس از ۱۲ سال کار روی پنج بازی برنده‌ی جایزه Forza Horizon، از مدیریت استودیو پلی‌گراند گیمز کناره‌گیری می‌کند. ما از گوین، یکی از بنیان‌گذارهای Playground Games برای راهنمایی‌ها و کمک‌هایش به مجموعه بازی فورتزا هورایزن کمال تشکر را داریم و برای او در آینده بهترین‌ها را آرزو می‌کنیم».

هارتمن گفت که استودیو Playground Games روی ارائه‌ی به‌روزرسانی‌های بیشتر برای بازی Forza Horizon 5 و توسعه‌ی بازی Fable جدید تمرکز خواهد کرد؛ اثری که اطلاعات زیادی از آن در دسترس نیست. گوین ریبرن پیش از تأسیس استودیو پلی‌گراند گیمز در سال ۲۰۰۹ میلادی برای مدت ۲۴ سال در شرکت کدمسترز مشغول فعالیت بود و از ۱۲ سال پیش در استودیو سازنده بازی‌های Forza Horizon کار می‌کند. هنوز معلوم نیست که گوین ریبرن پس از استودیو Playground Games در چه جایی مشغول فعالیت خواهد شد.

گوین ریبرن، بنیان‌گذار و کارگردان استودیو Playground Games

پلی‌گراند گیمز ماه‌ها قبل دومین استودیوی خود را افتتاح کرد که ظاهرا ۲۰۰ توسعه‌دهنده در آن مشغول کار روی بازی Fable هستند. گوین ریبرن شرکت Playground Games را در نقطه‌ی اوج ترک می‌کند. زیرا بازی Forza Horizon 5 مورد تحسین منتقدها قرار گرفت و رکوردهای جدیدی را برای ایکس باکس به ثبت رساند.

مقاله‌ی مرتبط:

بازی Forza Horizon 5 درحال‌حاضر در پلتفرم‌های ایکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس | ایکس باکس سری اس و کامپیوتر قابل تجربه است. این بازی ریسینگ به‌واسطه‌ی اعمال تغییرات مثبت در بخش داستانی و ارائه‌ی تجربه‌ی نو و لذت‌بخش، طراحی بسیار خوب و متعدد ماشین‌ها، طراحی بسیار چشم‌نواز مکزیک، شرایط آب و هوایی مختلف، موسیقی‌های گوش‌نواز، گرافیک بسیار باکیفیت و بخش چندنفره‌ی جذاب و سرگرم‌کننده، توانست نمره‌ی ۹.۵ از ۱۰ را در بررسی زومجی کسب کند. بااین‌وجود بازی فورتزا هورایزن ۵ دارای مشکلاتی نظیر برخی کرش‌ها در نسخه کامپیوتر بود که روی تجربه‌ی کلی اثر تأثیر منفی داشت.


منبع GameSpot
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده