نویسنده: مهدی اسدی
// سه شنبه, ۷ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۴۷

Cyberpunk 2077 در میان پرفروش‌ترین بازی‌ های استیم در سال ۲۰۲۱

به‌نظر می‌رسد که بازی Cyberpunk 2077 سال ۲۰۲۱ را با موفقیت بسیار خوبی پشت سر گذاشته است.

به گزارش نشریه Kotaku اطلاعات جدید و جالب توجهی از عملکرد بازی‌های پلتفرم استیم در وبسایت رسمی Valve منتشر شده که شاید مهم‌ترین آن‌ها، حضور بازی Cyberpunk 2077 در میان پرفروش‌ترین بازی‌های سال ۲۰۲۱ باشد. شاید این خبر برای خیلی از علاقه‌مندان کمی غافلگیر کننده باشد، چراکه این بازی به‌دلیل مشکلات فنی فراوان، در ابتدا با سیلی از انتقادات روبه‌رو شد، به‌طوری که بخشی از خریداران این بازی اقدام به پس گرفتن مبالغ پرداختی خود کردند. اما به‌نظر می‌رسد که حالا ورق برگشته و شرایط مطابق میل این استودیوی لهستانی پیش می‌رود.

درحالی‌که رتبه‌های بالای جدول با بازی‌های مانند New World، بازی Valheim و Naraka: Bladepoint پرشده که حتی بعد از شروع بازی توسط کاربر نیز به درآمدزایی برای سازندگان ادامه می‌دهند، سایبرپانک ۲۰۷۷ جزء بازی‌هایی است که در بخش نقره‌ای فهرست ۱۰۰ بازی برتر قرار گرفته است. این موضوع بدان معنا است که این بازی جزء مواردی است که بازیکن تنها در زمان خرید برای آن هزینه پرداخت می‌کند و این موضوع باعث می‌شود تا دستاورد سی دی پراجکت بیشتر جلوه پیدا کند.

از دیگر بازی‌های بزرگی که در بخش بازی‌های نقره‌ای فهرست استیم قرار می‌گیرند، باید به Resident Evil Village و Age of Empires 4 اشاره کرد که هر دو با استقبال خوبی از سوی بازیکنان مواجه شدند و حضور Cyberpunk 2077 در میان این بازی‌ها خبر خوبی برای سی‌دی پراجکت رد است. علاوه‌بر‌این، Cyberpunk 2077 بیش از ۲۰۰ هزار بازیکن فعال روزانه دارد که رقم بسیار چشم‌گیری برای یک بازی با سبک و سیاق سایبرپانک محسوب می‌شود.

نمایی از کاراکترهای بازی Cyberpunk 2077

بنابراین به‌نظر می‌رسد که سایبرپانک 2077 باوجود روزهای سختی که پشت سر گذاشته، حالا سال ۲۰۲۱ را در شرایط رضایت بخشی به پایان می‌رساند. براساس گزارش‌ها، هزینه واقعی پس گرفتن بازی از خریداران ناراضی حدود ۵۱ میلیون دلار برای سی‌دی پراجکت تمام شد. نسخه نسل نهمی سایبرپانک 2077 همچنان عرضه نشده است و به این زودی‌ها قرار نیست شاهد انتشار بازی در سرویس‌های اشتراکی مثل گیم پس باشیم.

در حال حاضر Cyberpunk 2077 برای پلی استیشن 4، ایکس باکس، پی سی و گوگل استیدیا عرضه شده است. دارندگان پلی استیشن 5، ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس نیز ازطریق بکوارد کامپتبیلیتی قادر به اجرای بازی هستند، اما نسخه‌ی رسمی آن قرار است در سال ۲۰۲۲ منتشر شود.

در پایان نظرات خود را در این خصوص با زومجی سایر کاربران در میان بگذارید.


منبع vg247
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده