// سه شنبه, ۷ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۰۷

قرارداد رمدی با تنسنت برای ساخت و عرضه بازی مولتی پلیر کوآپ

شرکت Remedy Entertainment یک قرارداد گسترده با شرکت چینی Tencent امضا کرده است.

Vanguard اسم رمز یک بازی مولتی‌پلیر کوآپ است که رمدی از مدتی قبل، ساخت آن را آغاز کرد. حالا می‌دانیم که تنسنت به‌عنوان صاحب چند درصد از سهام شرکت Remedy، در ساخت و عرضه‌ی این بازی شوتر رایگان (Free to Play) نقش خواهد داشت. شرکت چینی تنسنت و شرکت فنلاندی رمدی به‌تازگی یک قرارداد مفصل جدید را با محوریت بازی Vanguard امضا کردند.

این قرارداد جهانی روی ساخت، ثبت لایسنس و عرضه‌ی بازی تاثیر می‌گذارد. رمدی تاکید کرد که Vanguard یک محصول اقتباسی نخواهد بود و یک شوتر PvE (بازیکن دربرابر محیط/دشمنان) است. سازندگان باور دارند که این بازی رایگان قرار است تجربه‌ی رمدی در ساخت داستان‌گویی و گیم‌پلی اکشن را وارد جهان بازی‌های چندنفره کند.

این بازی با آنریل انجین ساخته می‌شود و رمدی وظیفه‌ی انتشار آن در بسیاری از کشورها را بر عهده دارد. در همین حین تنسنت بازی را برای چند بازار آسیایی، بومی‌سازی خواهد کرد در آن کشورها به‌عنوان ناشر Vanguard (اسم رمز) شناخته خواهد شد. کامپیوترهای شخصی و کنسول‌ها قرار است پلتفرم‌های اصلی بازی Vanguard رمدی باشند.

ساختمان شرکت Tencent

به‌نظر می‌رسد که زمان قابل توجهی تا عرضه‌ی این بازی باقی مانده است و بودجه‌ی آن حدودا مثل هر پروژه‌ی AAA دیگر رمدی خواهد بود. بخشی از این بودجه هم از سوی تنسنت تأمین خواهد شد. آن‌ها درآمد بازی را نیز با یکدیگر به اشتراک خواهند گذاشت. تنسنت نسخه‌ی موبایل این بازی را هم تولید می‌کند. رمدی تایید کرد که ونگارد یک GaaS (بازی به‌عنوان سرویس/Game as a Service) است.


منبع Remedy
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده