// جمعه, ۱۹ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۳۱

تلاش سونی برای ساخت تکنولوژی های غوطه‌ورکننده گیمرها در جهان بازی

بخش سرگرمی‌های تعاملی شرکت سونی به‌تازگی گفت که می‌خواهد با خلق تکنولوژی‌های بیشتر، پلی استیشن را تبدیل به بهترین پلتفرم بازی برای همگان کند.

تیم مهندسی بخش سرگرمی‌های تعاملی شرکت سونی پس از ارائه‌ی توضیحات مختلف راجع به دوال‌سنس و موتور صوتی تمپست کنسول PS5 گفت که به آفرینش تکنولوژی‌های بیشتر برای غوطه‌ور شدن گیمرها در تجربه‌ی بازی ادامه خواهد داد. در رویداد «روز تکنولوژی سونی» شاهد ارائه‌ی توضیحات گوناگون از سوی بخش‌های مختلف شرکت برای آینده بودیم. مثلا شرکت Sony در این روز به نمایش نسخه‌ی آزمایشی یک هدست واقعیت مجازی خاص با نمایشگرهای 4K میکرو OLED پرداخت.

آن محصول توسط بخش «تحقیقات و توسعه» ساخته شده بود. اما همان‌گونه که گفتم، بخش «سرگرمی‌های تعاملی» شرکت سونی هم ارائه‌ی خود را برای این روز داشت. کنیچیرو ایمای از تیم مهندسی نرم‌افزار و تاکشی ایگاراشی از تیم مهندسی سخت‌افزار در یک ویدیو به صحبت راجع به تریگرهای تطبیق‌پذیر دوال‌سنس، تکنولوژی صوتی Tempest 3D کنسول پلی استیشن 5 و صدالبته لرزش‌های بسیار دقیق و پرجزئیات دسته‌ی آن پرداختند.

دانلود ویدیو از آپارات

آن‌ها سه تکنولوژی مورد بحث را به این شکل توضیح دادند: «صدای سه‌بعدی تمپست با یک پردازنده‌ی دیجیتالی متمرکز روی آن طراحی شده است؛ تا به شکل بسیار دقیق، موفق به جاگذاری صدا شود. در نتیجه منبع صدا می‌تواند قرارگرفته در هر نقطه‌ای از ۳۶۰ درجه‌ی پیرامون کاربر باشد. با صدای سه‌بعدی تمپست، گویا مخاطب وسط یک کره‌ی تشکیل‌شده از تعداد بی‌شماری اسپیکر می‌نشیند.

هپتیک فیدبک (لرزش‌های بسیار دقیق و پرجزئیات دوال‌سنس) ازطریق احساس لامسه، واکنش‌های متفاوتی به گیمر نشان می‌دهد؛ با تغییر شدت ویبره توسط دو فعال‌کننده‌ی لرزش که برای این دسته ساخته شدند. این کار باتوجه‌به اتفاقات جریان‌یافته در بازی انجام می‌شود تا یک تجربه‌ی غوطه‌ورکننده را به بازیکن تحویل دهد.

تکنولوژی تریگرهای تطبیق‌پذیر که برای دکمه‌های L2 و R2 به کار رفته‌اند نیز در واکنش به کارهایی که داخل بازی انجام می‌شوند، قدرت زیادی در برانگیختن احساس لامسه در هر لحظه دارند. آن‌ها با یک چرخ‌دنده‌ی دقیق و موتور گشتاور سطح بالا قرارگرفته در کنترلر کار می‌کنند». سونی با توضیح همه‌ی موارد نام‌برده قول داد که به ساخت تکنولوژی‌های غرق‌کننده برای پلتفرم‌های گیمینگ خود و سرمایه‌گذاری بیشتر روی آن‌ها ادامه می‌دهد. هدف شرکت این است که پلی استیشن برای همه تبدیل به بهترین پلتفرم تجربه‌ی بازی‌های ویدیویی شود.

دو دسته پلی استیشن VR جدید سونی در کنار یکدیگر با رنگ سیاه

مدتی قبل گزارش مربوط‌به احتمال افزایش کیفیت بصری بازی های PS5 با فناوری جدید سونی منتشر شد که به تلاش‌های شرکت در مسیر استفاده از فناوری‌های نرم‌افزاری جدید اشاره می‌کرد. پیش از آن هم خود سونی به رونمایی از دسته‌های پلی استیشن VR جدید خود برای کنسول PS5 پرداخت که با تحسین‌های فراوانی روبه‌رو شدند. پتنت‌های مختلف ثبت‌شده توسط سونی و گزارش‌های هیجان‌انگیز منتشرشده راجع به PSVR کنسول پلی استیشن 5 هم همگی به برنامه‌ریزی‌های فراوان شرکت ژاپنی برای آینده اشاره دارند. تازه چند هفته‌ی قبل، بخش سرگرمی‌های تعاملی سونی گفت که در آینده آپدیت‌های نرم‌افزاری هیجان‌انگیزی برای PS5 عرضه می‌شوند.


منبع PSLS
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده