نویسنده: علی گودرزی
// سه شنبه, ۹ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۰

هزینه بسیار بالا برای خریدهای درون‌برنامه‌ای فصل اول Halo Infinite

یکی از طرفدارهای Halo Infinite با استخراج داده‌های موجود در فایل‌های بازی، از وجود آیتم‌ها و خریدهای درون‌برنامه‌ای گران‌قیمت در این اثر خبر داده است.

خریدهای درون‌برنامه‌ای Halo Infinite، پروسه‌ی پیشرفت در بازی و اولین رویداد آن از جمله مواردی هستند که با انتقاد بسیاری از کاربرها مواجه شده‌اند. بخش چندنفره‌ی هیلو اینفینیت تقریبا دو هفته‌ی قبل در دسترس قرار گرفت و با گیم‌پلی روان خود توانست توجه طرفدارهای سری بازی Halo را جلب کند. عرضه‌ی رایگان مولتی‌پلیر بازی Halo Infinite همراه‌با کیفیت بالای گیم‌پلی آن، به‌شکل‌گیری یک ترکیب موفق دست زد که عملکرد رضایت‌بخش اثر در جذب مخاطب‌های قدیمی و جدید را به‌همراه داشت.

برای خریداری همه‌ی آیتم‌های فصل ۱ هیلو اینفینیت به حدودا ۱۰۰۰ دلار پول احتیاج دارید

ولی هرچه‌قدر که گیم‌پلی در شرایط خوبی قرار دارد، بازی از نظر اختصاص پاداش‌های خاص برای بازیکنان (از جمله ارائه‌ی XPها یا آیتم‌های پوششی رایگان) رضایت‌بخش نبوده است. البته اعضای تیم تولید اثر با چند توئیت از آگاهی خود نسبت به‌این موضوع خبر دادند و اعلام کردند که با اتمام تعطیلات و بازگشت به استودیو، سراغ حل مشکلات مختلف می‌روند. حالا در جریان آخرین اخبار بازی و به‌لطف استخراج فایل‌های هیلو اینفینیت به‌دست فردی با نام کاربری ReedHay19 در ردیت مشخص شد که بازیکنان بخش آنلاین Halo Infinite برای دسترسی به‌تمامی آیتم‌های قابل خرید فصل ۱ بازی باید هزینه‌ای بالغ بر ۱۰۰۰ دلار را پرداخت کنند.

آیتم‌های تزئینی بخش چند نفره بازی Halo Infinite

در ادامه ReedHay19 یک‌سری تصویر از آیتم‌های قابل خرید در فصل یک بخش چندنفره Halo Infinte را منتشر کرد که ۹۱ آیتم مختلف از جمله اسکین برای تفنگ‌ها، اسکین برای وسایل حمل‌ونقل، پوشش‌های تزئینی برای اسپارتان و موارد بیشتر را به‌تصویر کشیده است. فریزر گیلبرت (Fraser Gilbert) در رسانه Pure Xbox با ارائه‌ی توضیحات لازم، مبلغ مورد نیاز برای خرید تمامی این آیتم‌ها را حدود ۱۰۰۰ دلار تخمین زد: «مبلغ هزار دلار صرفا یک تخمین است و تیم ۳۴۳ اینداستریز باید برنامه‌های خود برای چگونگی کارکرد سیستم پرداخت‌های درون‌برنامه‌ای بازی را مشخص کند».

این درحالی است که خرید برخی از موارد تزئینی مثل اسکین تفنگ‌ها حدود پنج دلار و خرید آیتم‌های بیشتر که به‌زره (Armor) ارتباط پیدا می‌کنند تا حدود ۲۰ دلار هزینه دارد. برخی از پوشش‌ها مثل زره سامورایی که در جریان رویداد تن‌رای (Tenrai) در دسترس قرار گرفت، با پشت سر گذاشتن چالش‌ها به‌دست می‌آیند. اما مورد عجیب این است که شما حتی اگر مبلغ لازم برای خرید برخی از آیتم‌ها را پرداخت کنید، بدون به‌دست آوردن زره مورد بحث نمی‌توانید سراغ استفاده از آن‌ها بروید.

در نتیجه هر دو گروه (افرادی که می‌خواهند همه‌چیز را با تجربه‌ی خود بازی به‌دست بیاورند و افرادی که فقط به‌دنبال خرید آیتم‌های مختلف و استفاده‌ی ساده و آسان از آن‌ها هستند) با سیستم فعلی به چالش کشیده می‌شوند. در هیلو اینفینیت برخلاف Halo: The Master Chief Collection که تقریبا تمامی آیتم‌های پوششی بخش چندنفره‌ی آن را می‌توان ازطریق تجربه‌ی بازی و بدون هزینه‌ی اضافه به‌دست آورد، گیمرها برای به‌دست آوردن بسیاری از موارد باید پول بدهند. سازندگان احتمالا باتوجه‌به عرضه‌ی رایگان بخش چندنفره‌ی هیلو اینفینیت، هزینه‌ی بسیار بالا خریدهای درون‌برنامه‌ای آن را منطقی می‌دانند.

فروشگاه آیتم‌ها در بازی هیلو اینفینیت

باید دید آیا با عرضه‌ی رسمی بازی Halo Infinite تا چند روز دیگر سازندگان می‌توانند رضایت کامل طرفدارها را به‌دست بیاورند و تک‌تک ایرادها را برطرف کنند؟ بتا بخش چندنفره‌ی هیلو اینفینیت روی ایکس باکس سری ایکس، ایکس باکس سری اس، ایکس باکس وان و کامپیوتر توسط تعداد بسیار زیادی از گیمرها تجربه شده است و گیمرهای پرشماری علاقه‌مند به Halo Infinite هستند. بخش داستانی بازی در تاریخ ۱۷ آذر (۸ دسامبر) با قیمت ۵۹.۹۹ دلار از راه می‌رسد. البته اگر مشترک ایکس باکس گیم پس هستید، نیازی به خرید جداگانه‌ی آن ندارید.


منبع Game Rant
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده