// چهار شنبه, ۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۴۷

احتمال جابه‌جایی سریع‌تر بین اپلیکیشن‌های پلی استیشن 5 در آینده

پتنت جدید سونی در صورت عملی شدن، ممکن است به کاربران پلی استیشن 5 اجازه بدهد بدون خارج شدن از بازی، از اپلیکیشن‌های دیگر کنسول استفاده کنند.

طبق جدیدترین اخبار مرتبط با بازی، سرگرمی‌های تعاملی سونی پتنت (طرح تجاری یا علمی) جدیدی را به ثبت رسانده است که احتمالا به یکی از آپدیت‌های آینده‌ی رابط کاربری پلی استیشن 5 ربط داشته باشد. البته ایده‌ی موجود در این پتنت به احتمال زیاد تنها روی پلی استیشن 5 اعمال نخواهد شد و کنسول‌های آینده‌ی سونی نیز از این ویژگی بهره خواهند برد. سونی با ثبت این پتنت به‌دنبال این است که جابه‌جایی بین برنامه‌ها را آسان‌تر و سریع‌تر کند و درواقع کاری کند که کاربر بدون اینکه مجبور باشد از بازی بیرون بیاید، از اپلیکیشن‌های دیگر کنسول استفاده کند.

در بخشی از پتنت نوشته شده است: «پنجره‌ [بازی] می‌تواند به رابط کاربری گرافیکی پین شود و User Control می‌تواند به‌صورت خودکار به یک اپلیکیشن دیگر سوییچ کند. اما فردی که در حال بازی است، برای استریم موسیقی ممکن است مجبور شود اجرای اپ بازی را متوقف کند، به صفحه‌ی اول کنسول برود و سپس آیکون اپ استریم موسیقی را انتخاب کند.»

در عین حال در پتنت اشاره شده است که جابه‌جایی بین اپلیکیشن‌ها و امکانات مختلف کنسول، کاری بدون اشکال و نقص نیست و به همین خاطر است که سونی تمایل دارد این ویژگی رابط کاربری پلی استیشن 5 را با استفاده از ایده‌‌ی این پتنت بهبود دهد. البته سونی هنوز به‌صورت رسمی اعلام نکرده است که می‌خواهد رابط کاربری پلی استیشن 5 را با این روش به‌روزرسانی کند و همان‌طور که گفته شد ممکن است پتنت مورد اشاره نه برای کنسول نسل نهمی سونی، بلکه برای کنسول‌های نسل‌های آینده‌ی این شرکت درنظر گرفته شده باشد.

نظر شما کاربران زومجی در این خصوص چیست؟ نظرات خود را در صورت تمایل با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.


منبع PSU
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده