// شنبه, ۲۹ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۰

افزایش احتمال عرضه پنل های گوناگون برای PS5 توسط سونی

باتوجه‌به پتنت جدید ثبت‌شده توسط پلی استیشن، احتمالا باید به‌زودی منتظر عرضه‌ی رسمی پنل‌های شخصی‌سازی‌شده با طرح‌های متفاوت کنسول PS5 باشیم.

Patent جدید سونی نشان می‌دهد که احتمالا باید منتظر عرضه‌ی رسمی پنل‌های طرح‌دار PS5 باشیم. از همان زمان که مشخص شد دو پنل سفیدرنگ دو طرف پلی استیشن 5 به‌سادگی از جای خود درمی‌آیند، خیلی‌ها به پتانسیل بسیار زیاد دستگاه برای شخصی‌سازی ظاهری اشاره کردند.

دیگر به‌جای اینکه با عرضه‌ی یک بازی بزرگ شاهد از راه رسیدن باندل جدید و طرح‌دار کنسول باشیم، صرفا کافی است که سونی دو پنل مربوط‌به دو طرف کنسول PS5 را با طرح‌های جذاب و کیفیت بالا عرضه کند. این‌گونه دیگر هر بار اگر برای نمونه شدیدا علاقه‌مند به یک بازی باشیم، برای تغییر ظاهر دستگاه نیازی به خرید کنسول دارای طرح ویژه با قیمت چند ۱۰۰ دلاری نداریم و صرفا سراغ خرید دو پنل برای دو طرف پلی استیشن 5 می‌رویم.

ما تا همین حالا شاهد فن‌آرت‌های کاربرها در اینترنت برای شخصی‌سازی دو پنل کنسول PS5 بوده‌ایم. همچنین برخی از شرکت‌ها به شکل غیررسمی موفق به عرضه‌ی پنل‌های سیاه‌رنگ شده‌اند تا افرادی که می‌خواهند، صرفا با خرید دو پنل موفق به مشکی کردن کامل پلی استیشن 5 خود بشوند. عده‌ای هم دو پنل کنسول خود از جا درآوردند و روی آن نقاشی و رنگ‌آمیزی کردند. به همین دلیل هیچ‌کدام از دو تصویر قرارگرفته در این مطلب رسمی نیستند.

اما وقتی این پنل‌ها به‌سادگی می‌توانند توسط کاربر دربیایند و مجددا روی کنسول قرار بگیرند، شخصی‌سازی‌های ظاهری هیجان‌انگیزی به‌لطف آن‌ها ممکن می‌شود. پس اگر سونی به شکل گسترده و جدی سراغ عرضه‌ی انواع‌واقسام پنل‌ها برود، احتمالا از این پتانسیل به خوبی استفاده خواهد شد.

فن آرت یک کاربر از پلی استیشن 5 با پنل های دارای طرح مرد عنکبوتی

اکنون سند ثبت اختراع پنل‌های جداشونده و دارای قابلیت شخصی‌سازی PS5، توسط سونی به‌صورت عمومی منتشر شده است؛ تا احتمال تولید و عرضه‌ی پنل‌ها با طرح‌های مختلف توسط خود شرکت افزایش پیدا کند. البته اقدامات قانونی سونی علیه شرکت‌هایی که بدون مجوز به فروش پنل‌های شخصی‌سازی‌شده می‌پرداختند هم طی ماه‌های قبلی نشان داد که احتمالا پلی استیشن برنامه‌ای مشخص برای انجام این کار دارد. جالب این‌جا است در متن Patent رسمی، سونی به ارزش زینتی پنل‌ها اشاره کرده است.

اکنون چندین و چند میلیون گیمر در خانه‌های خود صاحب پلی استیشن 5 هستند و قطعا تعداد قابل توجهی از آن‌ها مایل به شخصی‌سازی کنسول خود با خریداری پنل‌های رسمی متفاوت و جذاب خواهند بود. تازه اکنون فروشگاه PlayStation Direct سونی به‌صورت رسمی وارد کشورهای بیشتری شده است و همین اتفاق، عرضه‌ی جهانی چنین محصولاتی را آسان‌تر می‌کند.


منبع PSLS
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده