// دوشنبه, ۱۰ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۳۲

همکاری استراتژیک مایکروسافت و سگا برای ساخت بازی برپایه پلتفرم ابری آژور

سگا و مایکروسافت به‌تازگی به‌تازگی شراکت جدیدی را شروع کرده‌اند که براساس آن، سگا با استفاده از فناوری ابری آژور مایکروسافت، بازی‌های بسیار بزرگ و با ویژگی‌های آنلاین گسترده بسازد.

طبق جدیدترین اخبار بازی، سگا و مایکروسافت اعلام کرده‌اند با یکدیگر وارد یک همکاری استراتژیک شده‌اند و هدف این همکاری نیز این است که به سگا اجازه دهد بتواند بازی‌هایی بسیار بزرگ و در مقیاسی جهانی برپایه‌ی سرویس Azure، پلتفرم ابری مایکروسافت بسازد. این‌طور که گفته شده، همکاری سگا با مایکروسافت یکی از پایه‌های اصلی استراتژی این شرکت ژاپنی در میان‌مدت است.

در اردیبهشت‌ماه امسال بود که خبر آمد سگا قصد دارد تا چند سال آینده یک «اَبَر بازی (سوپر گیم)» بسازد که پتانسل بالایی برای رشد خواهد داشت. حالا به‌نظر می‌رسد سگا با این همکاری قادر است پروژه‌ی «اَبَر بازی» خود را پیش ببرد و بازی‌هایی نوآورانه‌ای بسازد که «در سراسر جهان عرضه شوند» و روی گسترش «جامعه‌ی بازیکنان» و ویژگی‌های «آنلاین» تمرکز کنند.

مایکروسافت و سگا به توافق رسیده‌اند که با همکاری یکدیگر فناوری‌های در دست خود را بیش‌ازپیش توسعه داده و برای مثال «زیرساخت‌های شبکه و ابزارهایی ارتباطی را که برای سرویس‌های آنلاین جهانی نیاز است»، بهبود دهند. از‌طرفی سگا حالا به نسل جدیدی از ابزارها و پلتفرم‌ها دسترسی خواهد داشت و قادر است در سبک بازی‌سازی خود تنوع ایجاد کرده و حتی اگر نیاز باشد، زیرساخت‌های خود را به‌نوعی بازسازی کند.

اتحاد جدید سگا با مایکروسافت برای استفاده از پلتفرم ابری آژور

سگا با انتشار بیانیه‌ای مطبوعاتی درخصوص اتحاد جدید خود با مایکروسافت توضیح می‌دهد: «با رشد و گسترش سرویس‌های کلاود و 5G در سال‌های اخیر، ارتباطات در جهان از هر زمان دیگری بیشتر شده است و مشتری‌ها حالا خیلی راحت‌تر از گذشته می‌توانند از تجربه‌ی محتوای سرگرم‌کننده و باکیفیت در هر زمان و مکانی لذت ببرند. در این دنیای متصل‌به‌هم، اکوسیستم‌هایی که صنعت بازی از آن‌ها استفاده می‌کند، مدام در حال گسترش پیدا کردن و متحول شدن است و در همین راستا، روزبه‌روز ابزارها و تکنولوژی‌های پیچیده‌تری معرفی می‌شوند.

به همین خاطر، بازی‌های ویدیویی به‌عنوان یکی از رسانه‌های مهم دنیا، همچنان به رشد خود ادامه می‌دهد و نه‌تنها گیمرها بیشتر از قبل به بازی‌های مختلفی دسترسی دارند، بلکه جامعه‌ی بازیکنان نیز متنوع‌تر خواهد شد. اتحاد سگا با مایکروسافت نشانگر نگاه آینده‌نگرانه‌ی ما است. هدف ما از همکاری با مایکروسافت این است که شیوه‌های بازی‌سازی خود را بهبود دهیم و با استفاده از فناوری ابری آژور همچنان بتوانیم بازی‌های باکیفیت را به بازیکنان تحویل دهیم.»

سارا باند، معاون ارشد مایکروسافت نیز دراین‌‌باره می‌گوید: «سگا یکی از بازیگران مهم و نمادین در صنعت بازی محسوب می‌شود و در طول این سال‌ها همکار فوق‌العاده‌ای برای ما بوده است. آن‌ها با استفاده از تکنولوژی ابری آژور قرار است راه‌های جدیدی را برای خلق بازی‌ها امتحان کنند و ما بسیار مشتاقیم که در این زمینه با آن‌ها همکاری کنیم. ما با یکدیگر قادر هستیم در نحوه‌ی ساخت، ارائه و اجرا بازی‌های ویدیویی تحولی اساسی ایجاد کنیم.»

نظر شما کاربران زومجی درباره‌ی اتحاد استراتژیک مایکروسافت و سگا چیست؟ از آن استقبال می‌کنید؟ فکر می‌کنید سگا با استفاده از پلتفرم آژور مایکروسافت می‌تواند چه تحولی در ساخت و ارائه‌ی بازی‌ها ایجاد کند؟ نظرات خود را در صورت تمایل با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.


منبع Gematsu
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده