نویسنده: مهدی اسدی
// پنجشنبه, ۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۵

مقایسه میزان اختلال در سرویس آنلاین PSN، ایکس باکس لایو و استیم

تحقیقات صورت گرفته در میزان قطعی و اختلال در سرویس‌های آنلاین گیمینگ نشان می‌دهد که استیم، ایکس باکس لایو و پلی استیشن نتورک در میان ۱۰ وبسایت با بیشترین مشکلات گزارش شده از سوی کاربران قرار دارند.

نتایج تحقیقات وبسایت ToolTester، فهرست ۳۰ وبسایت پرطرفداری که در دوره ۱۲ ماهه اخیر بیشترین قطعی و اختلال در خدامات را داشتند گرد هم آورده است. این بررسی با استفاده از وبسایت شناساگر Downdetector صورت گرفته است. لازم به ذکر است که این نتایج تا تاریخ ۲۵ ژوئن ۲۰۲۱ به ثبت رسیده است.

براین اساس، دیسکورد (Discord) در ایالات متحده آمریکا با ثبت ۱۲۹ قطعی و اختلال در اتصال رکورددار است. این درحالی است که پلتفرم استیم با ۹۹ گزارش قطعی پایین‌تر از این سرویس ارتباطی قرار می‌گیرد. ۳۹ درصد گزارش‌ها از اختلالات استیم مربوط‌به قطع دسترسی به وبسایت بوده ۳۸ درصد آن نیز به مشکلات حین بازی‌های آنلاین مربوط می‌شود.

در خصوص کنسول‌های بازی نیز سرویس ایکس باکس لایو مایکروسافت در این مدت ۶۳ بار از دسترس خارج شده که ۶۵ درصد آن در حین تجربه بازی‌های آنلاین بوده است.

سوکت های یک سرور

پلی استیشن نتورک (PSN) نیز رده نهم این فهرست را به خود اختصاص داده و در این بازه ۴۹ گزارش اختلال در اتصال داشته است. از این میان ۶۴ درصد گزارش‌ها به عدم امکان لوگ این یا وارد شدن به سرور توسط کاربران مربوط می‌شود.

اما در انگلستان این شرکت مخابراتی Sky است که با ۲۶۸ گزارش قطعی با اختلاف در صدر قرار می‌گیرد. اپراتورهای ارائه کننده خدمات اینترنتی از قبیل Virgin Media و TalkTalk نیز در رده‌های بعدی قرار دارند. این این منطقه، استیم با ۱۷۷ گزارش در رده چهارم قرار می‌گیرد. ۳۷ درصد مشکلات به خاطر این بوده که کاربران قادر به log in در سرویس نبودند.

Xbox Live نیز با ۱۰۲ گزارش قطعی در این کشور جز موارد بالای فهرست است. ۶۸ درصد این مشکلات در زمینه آنلاین گیمینگ رخ داده است.

PlayStation Network نیز در انگلستان مجدداً نهم این فهرست است که ۹۰ گزارش با ۶۴ درصد مرتبط با عدم امکان ورود به اکانت را به ثبت رسانده است.

در پایان می‌توانید ضمن اشتراک‌گذاری تجربیات خود در این زمینه نظرات خود را با زومجی و سایر کاربران در میان بگذارید.


اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده