// یکشنبه, ۲۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۲۳

جریان داشتن دو بازی مرد عنکبوتی و ولورین اینسامنیاک در جهانی مشترک

اینسامنیاک گیمز رسما تایید کرده است که داستان دو بازی Marvel’s Wolverine و Marvel’s Spider-Man 2 در جهانی مشترک اتفاق می‌افتند.

اتفاقات فیلم‌های دنیای سینمایی مارول در دنیایی مشترک اتفاق می‌افتند، اما در دنیای بازی‌های مارول این اتفاق تا به امروز نیفتاده بود و بازی‌های مارولی تاکنون به یکدیگر ربط مستقیمی نداشته‌اند.

حال طبق جدیدترین اخبار بازی، استودیوی اینسامنیاک گیمز اعلام کرده است که وقایع Marvel’s Wolverine و Marvel’s Spider-Man 2، دو بازی مارولی در دست ساخت آن‌ها در جهانی مشترک اتفاق می‌افتند. دو بازی اسپایدرمن 2 و ولورین حالا این روند را در دنیای بازی‌های مارول آغاز کرده‌اند و احتمالا اینسامنیاک با این کار قصد دارد یک جهان مارولی گسترده و به‌هم‌پیوسته به دنیای هنر هشتم معرفی کند.

در تیزر کوتاهی که در رویداد پلی استیشن شوکیس ۲۰۲۱ از بازی Wolverine پخش شد، انگار که تصاویر طوری طراحی شده بودند که اطلاعات زیادی را از بازی نشان ندهند. البته باتوجه‌به اینکه بازی ولورین هنوز در مراحل اولیه‌ی ساخت به سر می‌برد، این موضوع خیلی عجیب نیست. بااین‌وجود، هنوز هم می‌توان مواردی را از این تیزر متوجه شد یا حدس زد. برای مثال، به‌نظر می‌رسد که ولورین در شهر نیویورک و نزدیک به پیتر پارکر حضور ندارد.

دلیل آن نیز این است که در گوشه‌ی باری که در تیزر نشان داده می‌شود، پلاک استان کبک کانادا به چشم می‌خورد که این احتمال را مطرح می‌کند که او در کانادا به سر می‌برد. فضای خود بار نیز حالتی بین راهی دارد و خیلی به بارهای شهری شباهتی ندارد. حال اما باتوجه‌به اینکه اینسامنیاک می‌گوید جهان بازی مرد عنکبوتی 2 و بازی ولورین مشترک است، این احتمال مطرح می‌شود که این دو ابرقهرمان در مقطعی از یکی از این بازی‌ها یکدیگر را ملاقات کنند.

ولورین با کلاه کابوی ها در بازی انحصاری Wolverine پلی استیشن 5 است

اینسامنیاک اخیرا طی پستی در وبلاگ پلی استیشن اعلام کرد که Wolverine یک بازی مستقل است که توسط برایان هورتون کارگردانی می‌شود. آن‌ها در عین حال تاکید کردند که «جهان این بازی اصیل خواهد بود.» در تریلر اسپایدرمن 2 نیز شاهد حضور ابرشرورهای مختلفی هستیم که در صدر آن‌ها ونوم قرار دارد. به همین خاطر به‌نظر می‌رسد که سر پیتر پارکر و مایلز مورالز در نسخه‌ی دوم بسیار شلوغ باشد. مثلا ممکن است ناگهان سروکله‌ی ولورین در یکی از مراحل اسپایدرمن 2 پیدا شود و به دو مرد عنکبوتی کمک کند.

البته دراین‌بین یک مورد ممکن است اتفاق افتادن چنین موضوعی را سخت کند و آن درجه‌ی سنی دو بازی است. می‌دانیم که اسپایدرمن اینسامنیاک دارای درجه‌ی سنی بالای ۱۶ سال است؛ درحالی‌که احتمال اینکه بازی وولورین این استودیو درجه‌ی ۱۸ سال به بالا دریافت کند، بسیار بالا است و این به معنا خشونت بالا این بازی است و احتمال کراس‌اور بین این دو شخصیت را کاهش می‌دهد. البته برعکس این سناریو نیز ممکن است و شاید پیتر پارکر و مایلز مورالز در بازی Wolverine خودی نشان دهند.

اینسامنیک گیمز در بازی Marvel’s Spider-Man سال ۲۰۱۸ به ابرقهرمانان مارول اشاراتی داشته است. برای مثال، در این بازی می‌توان ارجاعاتی را به دکتر استرنج، گروه اونجرز، دردویل و شخصیت‌های دیگری مشاهده کرد. به همین دلیل خیلی جای تعجب ندارد که این استودیو در سال‌های آینده قصد داشته باشد بازی‌های مستقلی از دیگر کاراکترهای مارول بسازد و مانند دنیای سینمایی مارول، دنیای ویدیو گیمی مارول را شکل دهد.

نمایی از تریلر معرفی Marvel's Spider-Man 2

همان‌طور که بالاتر گفته شد، مارول برخلاف سینما، در دنیای بازی‌ها دنیای مشترک و یک‌پارچه‌ای نساخته است. برای مثال، ناشر Marvel’s Guardians of the Galaxy اسکوئر انیکس است. بااین‌حال، این بازی یک اثر مستقل است و به Marvel’s Avengers، بازی مارولی دیگر اسکوئر انیکس ربطی ندارد. اینکه استودیوها هریک بازی مارولی مستقل خود را می‌سازند از یک نظر مثبت است و آن این است که دست سازندگان برای اعمال خلاقیت‌هایشان در بازی‌ها بازتر است.

نکته‌ی منفی این موضوع نیز این است که دنیای مارول در کمیک‌ها و در سال‌های اخیر در فیلم‌ها به یکدیگر مرتبط‌ و وابسته‌اند و اینکه این اتفاق هنوز در حوزه‌ی بازی‌های ویدیویی اتفاق نیفتاده، باعث شده است که از بسیاری از پتانسیل‌ها و فرصت‌هایی برای کراس‌اور شخصیت‌ها استفاده نشود. حال امید می‌رود که اینسامنیاک گیمز این رویه را تغییر دهد و در سال‌های آینده شاهد انتشار بازی‌های مارولی بیشتری از این استودیوی خوش‌نام باشیم که ابرقهرمانانش در بازی‌های یکدیگر حضور پررنگی دارند.

Marvel’s Spider-Man 2 در سال ۲۰۲۳ و Marvel’s Wolverine در تاریخ نامشخصی به‌صورت انحصاری برای کنسول پلی استیشن 5 منتشر خواهند شد.

نظر شما کاربران زومجی درباره‌ی جریان داشتن اسپایدرمن 2 و ولورین در جهانی مشترک چیست؟ فکر می‌کنید که این دو شخصیت محبوب ممکن است در بازی‌هایشان یکدیگر را ملاقات کنند و اگر پاسخ مثبت است، کجا و چگونه؟ گمانه‌زنی‌های خود را با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.


منبع ScreenRant
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده