نویسنده: آرش عیاری
// دوشنبه, ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۱۷

بازی‌‌های ویدیویی ایرانی در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران

بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای با دوازده عنوان کتاب آموزشی و عرضه بسته‌های بازی‌های ایرانی در بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران حضور یافته است.

 

به گزارش روابط عمومی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، بازی‌های ایرانی در کشور ۲۰ میلیون مخاطب دارد و این هنر- صنعت-رسانه یکی از محبوب‌ترین و پر کاربردترین ابزار جوانان به شمار می رود و تاثیر عمیقی برذهن، روان و تفکر مخاطب خود می‌گذارد. به همین منظور بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای اقدام به تهیه و عرضه بسته‌های بازی ویدیویی ایرانی با  هدف آشنایی خانواده‌ها و فرزندانشان با بازی‌های بومی، در نمایشگاه کتاب کرده است.

بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران بازی‌های برتر ایرانی شامل: روزهای خاکستری،  هنر سرعت، عملیات انهدام ۲، مبارزه در خلیج عدن،  کوهنورد،  شتاب در شهر،  گرشاسب،  شبان، قهرمان ما و  نیسان شگفت انگیز را در بسته گرد آوری کرده و برای علاقه‌مندان به بازی های ایرانی عرضه می‌کند.

همچنین بازی ویدیویی پروانه از تولیدات موسسه فرهنگی هنری نشر اندیشه کاظمیون که در چهارمین جشنواره بازی های رایانه ای تهران در سال ۹۳، غزال زرین بازی سال ایران را دریافت کرده بود نیز  در کنار بسته‌های بنیاد عرضه می‌شود.

این بنیاد در جهت آشنایی هرچه بیشتر بازی‌سازان اقدام به عرضه ۱۲ عنوان کتاب شامل: کتاب‌های"هوش مصنوعی در ساخت بازی"،" هنر در بازی های رایانه ای جلد( ۱ و ۲ )"،" آموزش ساخت بازی با موتوریونیتی"،" آموزش ساخت بازی برای آیفون"،" متدولوژی اجایل برای ساخت بازی های رایانه ای"،" فرهنگ‌واژگان و دانشنامه تولید بازی های رایانه‌ای"،" مبانی طراحی مرحله بازی"،" مدل سازی برای بازی‌های رایانه‌ای"،" آموزش ساخت بازی با موتورآنریل (جلد دوم)"،" یک نظریه سرگرمی در طراحی بازی"و" فلش کارت" در نمایشگاه کتاب تهران کرده است .

علاقه‌مندان برای تهیه بازی های ویدیویی معرفی شده می‌توانند به فرهنگسرای کتاب مراجعه کنند. همچنین علاقه مندان به تهیه کتاب‌های معرفی شده نیز می‌توانند به شبستان، راهرو ۲، غرفه شماره ۳۴ مراجعه کنند.

بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران از ۱۶ تا ۲۶ اردیبهشت‌ماه در مصلی امام خمینی(ره) در حال برگزاری است.

منبع: بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای

 


اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده