// چهار شنبه, ۱۲ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۲۴

افزایش احتمال خریداری استودیو بیشتر توسط پلی استیشن

سونی در حال استخدام مدیر بخش «خریداری و ادغام برای پلی استیشن» است که عملا کار او آوردن استودیوهای بازی‌سازی بیشتر به خانواده‌ی PS Studios خواهد بود.

مدت‌ها است که گیمرها از احتمال خریداری شدن شرکت‌هایی همچون بلوپوینت گیمز توسط پلی استیشن سونی می‌گویند. جیم رایان و هرمن هالست هم هرکدام به نوبه‌ی خود به توجه پلی استیشن به افزایش استودیوهای خود در زمان درست و به شکل درست اشاره داشته‌اند. حتی یک منبع می‌گفت که دیگر خریداری بلوپوینت گیمز توسط بخش سرگرمی‌های تعاملی سونی و پیوستن آن به استودیوهای بازی‌سازی پلی استیشن قطعی شده است.

به عقیده‌ی این منبع صرفا باید دید که سونی چه زمانی این خبر را به‌صورت رسمی اعلام خواهد کرد. تازه در ماه‌های گذشته چنین شایعاتی در رابطه با برخی از استودیوهای بازی‌سازی دیگر هم به گوش رسیده‌اند. حالا آگهی استخدام رسمی منتشرشده نشان می‌دهد که سونی می‌خواهد یک مدیر برای «خریداری و ادغام» استخدام کند؛ شخصی که عملا وظیفه‌ی او خرید استودیوهای بازی‌سازی بیشتر برای پلی استیشن است. او باید مطمئن شود که کارها به وسیله‌ی تیم مالی، بخش منابع انسانی، گروه تولید و وکلا انجام می‌شوند.

البته که در این لحظه هیچ استودیو جدیدی به گروه استودیوهای بازی‌سازی پلی استیشن سونی اضافه نشده است. ولی با این اوصاف به نظر می‌رسد که در ماه‌های آینده باید منتظر انتشار اخباری در این رابطه باشیم. سونی مدتی قبل تایید کرد که طی سه سال آینده حدودا ۱۸ میلیارد دلار را «خرج سرمایه‌گذاری‌های استراتژیک» می‌کند؛ پولی که قطعا بخش قابل توجهی از آن به بخش پلی استیشن اختصاص دارد.


منبع PSU
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده