// پنجشنبه, ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۷

نرخ فریم ریمستر سه گانه Mass Effect روی کنسول های نسل نهم

الکترونیک آرتز به‌تازگی جزئیات نرخ فریم اجرایی بازی Mass Effect Legendary Edition را روی ایکس باکس سری ایکس و پلی استیشن 5 منتشر کرد.

Mass Effect Legendary Edition را می‌توان یکی از بازی‌های مورد انتظار دانست که در تاریخ ۲۴ اردیبهشت ماه دراختیار کاربران قرار می‌گیرد. این در حالی است که کاربران پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری ایکس | ایکس باکس سری است و سایر پلتفرم‌های بازی، خواهان این هستند تا اطلاعاتی را حول رزولوشن و نرخ فریم اجرایی آن کسب کنند.

حال شرکت الکترونیک آرتز (Electronic Arts)، ناشر مس ایفکت لجندری ادیشن، در وبسایت رسمی خود اطلاعاتی را حول این موضوع منتشر کرده است. در جریان اطلاعات منتشر شده شاهد عملکرد بهتر ایکس باکس سری ایکس در زمینه نرخ فریم در حالت Favor Framerate هستیم. در ادامه می‌توانید جزئیات دقیق رزولوشن اجرایی و نرخ فریم پلتفرم‌های کنسولی بازی را مشاهده کنید.

پلتفرمFavor FramerateFavor Quality
پلی استیشن 5رزولوشن 4K و ۶۰ فریم برثانیهرزولوشن 1440p و ۶۰ فریم برثانیه
ایکس باکس سری ایکسرزولوشن 4K و ۶۰ فریم برثانیهرزولوشن 1440p و ۱۲۰ فریم برثانیه
پلی استیشن 4 پرورزولوشن 4K و ۳۰ فریم برثانیهرزولوشن 1440p و ۶۰ فریم برثانیه
ایکس باکس  سری اس | ایکس باکس وان ایکسرزولوشن 4K و ۳۰ فریم برثانیهرزولوشن 1440p و ۶۰ فریم برثانیه
پلی استیشن 4رزولوشن 1080p و ۳۰ فریم برثانیهرزولوشن 1080p و ۶۰ فریم برثانیه
ایکس باکس وانرزولوشن 1080p و ۳۰ فریم برثانیهرزولوشن 1080p و ۶۰ فریم برثانیه

به‌نظر می‌رسد تنها تفاوت میان دو حالت Favor Framerate و Favor Quality بازی ME Legendary Edition روی پلی استیشن 5، وضوح کمتر رزولوشن در حالت Favor Framerate است. حتی رسانه آی‌جی‌ان طی گفت‌وگویی که با الکترونیک آرتز داشته، آن‌ها این رسانه را به سمت جدول بالا هدایت کرده‌اند. جدولی که در وبسایت الکترونیک آرتز قرار گرفته است.

در این وبسایت آمده است که در جریان Favor Quality، هدف رسیدن به بالاترین سطح کیفی ممکن به قیمت دستیابی به نرخ فریم پایین‌تر است. این در حالی است که در توضیحات Favor Framerate اعلام شده شاهد جزئیات کمتری هستیم، اما نرخ فریم بالاتری در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. به‌طور واضح مشخص نشده که چرا کاربران بعضی از پلتفرم‌ها، باید Favor Framerate را انتخاب کنند؛ زیرا رزولوشن و نرخ فریم در هر دو حالت یکی است.

نظر شما کاربران زومجی دراین‌باره چیست؟


منبع IGN
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده