نویسنده: مهدی اسدی
// شنبه, ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۴

پایان کار مجله رسمی پلی‌ استیشن انگلستان با انتشار آخرین شماره

انتشارات Future Publishing رسماً اعلام کرده که بعد از ۱۵ سال به انتشار مجله Official PlayStation Magazine UK خاتمه خواهد داد. این تصمیم، پایان کار مجلات رسمی ویدیوگیم بعد از ۳۳ سال را رقم می‌زند.

در خبری که در قالب یک یادداشت ازطریق حساب توییتر لارا جکسون، سردبیر این مجله منتشر شده، انتشارات Future اعلام کرده که «مجله رسمی پلی استیشن انگلستان» به برند «Play» تغییر عنوان داده و همچنان تیم ویراستاری خود را حفظ خواهد کرد. هیچگونه دلیل خاصی برای این تصمیم مطرح نشده اما گمانه‌زنی‌هایی مبنی بر عدم تجدید قرارداد Future با سونی به گوش می‌رسد.

این تغییر برند، به‌معنی پایان کار آخرین مجله رسمی بازی‌های ویدیویی بعد از گذشت ۳۳ سال از آغاز انتشار آن‌ها است. مجله رسمی نینتندو در اکتبر سال ۲۰۱۴ و نسخه آمریکایی مجله رسمی پلی استیشن نیز در سال ۲۰۱۲ تعطیل شده بود. مجله رسمی ایکس باکس نیز در آوریل ۲۰۲۰ به همین سرنوشت دچار شد. همه این نشریات نیز توسط انتشارات Future چاپ و عرضه می‌شدند. Future مالک نشریات GamesRadar، پی سی گیمر، Retro Gamer و EDGE نیز محسوب می‌شود. اولین مجله رسمی ویدیو گیم، نشریه Nintendo Power متعلق به خود شرکت نینتندو بود که از سال ۱۹۸۸ تا دسامبر ۲۰۱۲ به کار خود ادامه داد.

یکی از شماره های مجله رسمی پلی استیشن UK

دوره ۱۵ ساله انتشار Official PlayStation Magazine UK سال‌های موفقیت آمیزی را برای انتشارات فیوچر رقم زد. اولین شماره این مجله در زمستان ۲۰۰۶ منتشر شد که برای مدتی به‌عنوان پرفروش‌ترین مجله بازی در جهان به شمار می‌رفت. خبر خوب این است که این تنها یک تغییر برند بوده و نویسندگان، ویراستاران و طراحان این مجله شغل خود را حفظ خواهند کرد.

انشتارات فیوچر با ارسال یک ایمیل به مشترکین مجله سابق پلی استیشن، تعهد خود به پوشش اخبار مربوط‌به این برند را به اطلاع آن‌ها رسانده است. در این پیام نوشته شده: «هدف ما با مجله Play عمیق‌تر شدن در دنیای بازی‌های پلی استیشن است و نکته مهم ادامه‌ی حضور نویسندگان، ویراستاران و طراحان این مجله در قالب جدید است. با حفظ دسترسی عمیق ما به منابع آگاه در صنعت بازی، کیفیت مقالات و پوشش کامل اخبار مربوط‌به پلی استیشن، تعهد خود به مشترکین فعلی این مجله را نشان خواهیم داد.»

در پایان شما هم می‌توانید نظرات خود را در اینباره با زومجی و سایر کاربران در میان بگذارید.


منبع gamingbolt
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده