نویسنده: مهدی اسدی
// شنبه, ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۲۲

اپیک گیمز پلتفرم ArtStation را خریداری کرد

اپیک گیمز طی قراردادی، پلتفرم آنلاین ArtStation ویژه اشتراک و فروش آثار هنری را به زیرمجموعه‌ی خود اضافه کرد.

ArtStation یک پلتفرم آنلاین برای اشتراک آثار بسیاری از هنرمندان است که در سال‌های اخیر مورد توجه طراحان صنعت بازی قرار گرفته است. وبسایت ArtStation در بیانیه‌ای اعلام کرده که از حالا به بعد به‌عنوان بخشی از گروه اپیک گیمز به کار خود ادامه خواهد داد. خرید آرت‌استیشن، آخرین اقدام اپیک در مسیر گسترش زمینه‌ی فعالیت‌های این شرکت فراتر از فورتنایت و تکنولوژی آنریل انجین بوده است.

یکی از موضوعاتی که بلافاصله بعد از خرید ArtStation درباره آن شفاف سازی شده، مستقل ماندن فعالیت‌های این وبسایت باوجود این تغییر در مالکیت آن‌ها بوده که توسط اپیک گیمز نیز تأیید شده است. ArtStation از این پس با همکاری تیم توسعه‌دهندگان موتور گرافیگی آنریل انجین تلاش می‌کند تا در زمینه «تقویت دیدگاه تولیدکنندگان محتوا» فعالیت کرده و حداقل در آینده نزدیک تغییر چندانی در حوزه‌های فعالیت خود نخواهد داشت.

پلتفرم آرت استیشن

در اطلاعیه ArtStation نوشته شده که:

«ArtStation به‌عنوان یک پلتفرم مستقل که توسط اپیک گیمز خریداری شده به مسئولیت خود در تقویت دیدگاه تولیدکنندگان محتوا ادامه خواهد داد. شما همچنان می‌توانید به قوت قبل از ArtStation استفاده کنید و خدمات ما به‌صورت تمام و کمال در اختیار کلیه‌ی خالقان آثار هنری در زمینه‌های دو بعدی و سه‌بعدی قرار خواهد داشت. این بدین معنی است که آثاری که از Unreal Engine استفاده نمی‌کنند هم همچنان تحت پشتیبانی ما قرار می‌گیرند. ما متعهدیم که به‌طور مداوم برای بهبود پلتفرم خود تلاش کنیم و حالا به‌عنوان عضوی از خانواده اپیک، کارهای بیشتری در این مسیر صورت خواهد گرفت.»

اما یکی از چیزهایی که بعد از این خرید تغییر خواهد کرد، هزینه‌های دریافتی از آثاری است که در فروشگاه ArtStation Marketplace عرضه می‌شوند. البته که این تغییر برای کاربران این سرویس مثبت تلقی شده و باتوجه به اینکه هزینه‌های دریافتی اپیک برای عرضه بازی‌ها در فروشگاه اپیک گیمز استور کمتر از نرخ قبلی ArtStation Marketplace است، این هزینه در خصوص اقلام فروشگاه ArtStation نیز کاهش می‌یابد تا درآمد سازندگان آن‌ها بیشتر شود.

انتشار خری خرید آرت استیشن توسط اپیک در وبسایت رسمی

ArtStation در این خصوص می‌نویسد:

«از امروز پتانسیل درآمد از فروشگاه ArtStation نیز به‌طور قابل ملاحظه‌ای افزایش خواهد یافت. به طوری که درصد دریافتی فروشگاه از محل فروش آثار از ۳۰ درصد به تنها ۱۲ درصد کاهش یافته و که این میزان برای کاربران حرفه‌ای هم از ۲۰ درصد به ۸ درصد و ۵ درصد برای یک فروش پروموت شده کاهش یافته است.»

اطلاعات تکمیلی در ادامه ازطریق وبسایت آرت‌استیشن و اپیک گیمز مخابره خواهد شد. نظر شما در این خصوص به چه ترتیب است؟ در صورت تمایل می‌توانید دیدگاه‌های خود را با زومجی و سایر کاربران مطرح کنید.


اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده