// جمعه, ۱۳ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۰۱

رویداد دیجیتالی E3 2021 برای همه رایگان خواهد بود

اتحادیه‌ی سرگرمی‌های نرم‌افزاری (ESA) اعلام کرد که شرکت در رویداد E3 2021 برای همه‌ی افراد رایگان خواهد بود. نمایشگاه E3 امسال به‌صورت آنلاین برگزار می‌شود.

در عین انتشار گزارش‌های مختلف از سوی رسانه‌ها، ESA هنوز تایید نکرده است که نمایشگاه E3 امسال کاملا دیجیتالی برگزار می‌شود. اما می‌دانیم که رویداد آنلاین حداقل بخشی از نمایشگاه E3 2021 خواهد بود. هرچند به خاطر وضعیت جهان در دوران شیوع ویروس کرونا/کووید 19 اصلا بعید نیست که نمایشگاه E3 2021 سرتاسر به‌صورت آنلاین برگزار شود. صفحه‌ی رسمی E3 در توئیتر نوشت: «رویداد دیجیتالی E3 2021 برای همگان رایگان است. هیجان‌زده هستیم تا در آینده‌ی بسیار نزدیک شما را در جریان تمام اخبار واقعی مرتبط با ای تیری 2021 بگذاریم».

اگر نمایشگاه E3 2021 بدون هیچ‌گونه رویداد حضوری و به شکل کاملا آنلاین برگزار شود، عملا ESA برای نخستین بار در تاریخ شرکت در E3 را رایگان کرده است. نمایشگاه E3 سال‌ها اصلا به گیمرهای عادی اجازه‌ی حضور را نمی‌داد و عملا مخصوص رسانه‌ها، بازی‌سازها و شرکت‌ها و افراد مهم صنعت ویدیوگیم بود. به همین دلیل تعداد شرکت‌کنندگان آن به گرد نمایشگاه گیمزکام هم نمی‌رسد.

در سال‌های اخیر نیز که گیمرها بالاخره فرصت شرکت در نمایشگاه E3 را به‌دست آوردند، قیمت بسیار زیاد بلیت‌ها کاری کردند که بسیاری از مردم حتی به حضور در نمایشگاه E3 هم فکر نکنند. به‌تازگی شایعه‌ای مطرح شد که ESA می‌خواهد بخشی از رویداد آنلاین E3 2021 را به‌صورت پولی برگزار کند. ولی برگزارکنندگان نمایشگاه E3 به سرعت واکنش نشان دادند و شایعات را تکذیب کردند. قطعا برگزاری به‌صورت رایگان می‌تواند تعداد تماشاگرهای E3 2021 را افزایش بدهد.

نمایشگاه E3 روزهای سختی را می‌گذراند. زیرا نه‌تنها در سال ۲۰۱۹ میلادی این رویداد بدون حضور سونی برگزار شد، بلکه در سال ۲۰۲۰ میلادی به کل خبری از E3 نبود. تیم ESA هم با تغییرات قابل توجهی دست‌وپنجه نرم می‌کند و عده‌ی زیادی از اعضای سابق یا استعفا دادند یا اخراج شدند. از آن سو ظاهرا مایکروسافت، بتسدا و شرکت‌های دیگر هم تمایلی به شرکت جدی در E3 2021 ندارند و می‌خواهند رویداد تبلیغاتی مخصوص خود را تحویل گیمرها بدهند.


منبع GameSpot
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده