// چهار شنبه, ۸ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۴۴

واکنش منتقدین و نمره های بازی The Medium

امروز بعد از ظهر میانگین نمرات بازی The Medium منتشر شد و شاهد عملکرد نسبتا خوبی از جدیدترین انحصاری مایکروسافت هستیم.

بلوبر تیم را می‌توان جزو آن دسته از استودیوهایی دانست که تابه‌امروز بازی‌های ترسناکی نظیر Layers of Fear و Observer را توسعه داده است. نکته‌ی جالب در مورد این دو بازی ساخته شده، این است که در سبک ترسناک اول شخص بودند، اما با معرفی بازی The Medium، شاهد یک بازی سوم شخص روانشناختی بودیم که ایده و مکانیزم جدیدی را به‌نمایش گذاشت.

بازیکنان به‌واسطه یک جهان واقعی و یک جهان Spirit، می‌توانند گیم‌پلی و داستان بازی را پیش ببرند. باتوجه به نمایش‌های منتشر شده و صحبت‌های تیم سازنده، The Medium از تمام قدرت ایکس باکس سری ایکس استفاده کرده تا جلوه‌های بصری بسیار خوبی را ارائه دهد و از نظر فنی هم بی‌نقص باشد. 

امروز بعد از ظهر، میانگین امتیازات بازی The Medium منتشر شد و شاهد عملکرد نسبتا خوب این بازی هستیم. در ادامه می‌توانید نظر منتقدین و نمره های بازی The Medium را در زومجی مطالعه کنید و نظرات خود را هم با ما در میان بگذارید.

The Medium

  • سازنده: بلوبر تیم
  • ناشر: بلوبر تیم
  • پلتفرم: ایکس باکس سری ایکس | اس، کامپیوتر
  • سبک: ترسناک روانشناختی

The Medium

گیم اسپات: ۹۰ از ۱۰۰

در انتها، شاخ و برگ‌های داستانی The Medium جدا ازاینکه در مسیر واحدی قرار می‌گیرند، داستان اصلی شخصیت مارین را هم در خود جای می‌دهند. وعده‌ای که در راستای متصل شدن همه چیز به عجیب‌ترین شکل ممکن داده می‌شود، مورد هیجان‌انگیزی است که در طول بازی منتظر آن هستید. ارتباط‌هایی که بین وقایع داستانی تاریخ لهستان وجود دارد، اتفاق رخ داده را نمایان‌تر و تکان‌دهنده‌تر می‌کند، حتی اگر جنبه‌های خیالی و غیرطبیعی بازی را هم در نظر بگیریم. تمامی این موارد در انتهای داستان همچنان شما را رها نخواهند کرد و نشان می‌دهد که آسیب‌های روحی شاید شخصیت یک فرد را تعریف نکند، اما اگر به آن توجه نشود، می‌تواند پیامدهای جبران ناپذیری داشته باشد. نمی‌توانم بگویم که پایان The Medium، برای من لذت بخش بود، اما نحوه نمایش نتایج هر اتفاق در مسیر بازی، برای من رضایت بخش بوده است.

گاد ایز گیک: ۸۵ از ۱۰۰

بی‌شک The Medium بزرگ‌ترین ساخته استودیو بلوبر تیم تا به‌امروز و یکی از بهترین ساخته‌های آن‌ها است. داستان بازی همانند شخصیت‌های آن فریبنده است و ماجراجویی‌ای را که ارائه می‌دهد، ترکیبی از Stranger Things با جهان Alan Wake است.

آی‌جی‌ان: ۸۰ از ۱۰۰

به‌صورت کاملا درخشان و ملموس، The Medium یک بازی ترسناک روانشناختی بسیار خوب است که شما را هیجان‌زده می‌کند و هیچ مورد اضافی را در خود جای نداده است.

دوال شاکرز: ۵۵ از ۱۰۰

جدا از قدرت فنی بالای بازی و جلوه‌های بصری خیره کننده، شما را از گیم‌پلی نامفهوم به سمت داستانی ضعیف و گیج کننده می‌کشاند. جدیدترین ساخته استودیو بلوبر تیم، تنها یک دمو فنی خوب است، نه بیشتر.

گاردین: ۴۰ از ۱۰۰

The Medium بازی جاه‌طلبانه‌ای است و می‌توانست یک اثر خارق‌العاده‌ای با داستان‌سرایی نوآورانه‌ای باشد. بااین‌حال موضوعات داستانی بیهوده حساس جلوه داده می‌شوند، نقاط کلیدی نادیده گرفته می‌شود، به شخصیت‌های داستانی معرفی شده پرداخته نمی‌شود و بااینکه به‌صورت مداوم درحال تجربه بازی نبودم با تمام یادداشت برداری‌هایم، سخت می‌شد بازی را ادامه دهم. ۱۲ ساعت زمان تجربه بازی در طول سه روز انجام شد! همچنین در انتهای بازی با خود می‌گفتم که چگونه یک بازی به این کوتاهی می‌تواند تا این اندازه طولانی و وقت‌گیر باشد. The Medium به‌صورت واضح بازی دو جهان است. اولین جهان زیبایی را نشان می‌دهد و دومین جهان، خالی خالی است. متاسفانه این مورد سبب شده تا بازی‌ای را ببینیم که فقط ظاهر است و هیچ روحی ندارد.


اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده