// پنجشنبه, ۲ بهمن ۹۹ ساعت ۱۴:۰۰

لیزا سو، مدیرعامل AMD، در گفت‌وگوی اخیر خود اذعان کرد که میزان تقاضا و فروش پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری ایکس و سری اس فراتر از انتظار آن‌ها بوده است.

بالاخره پس از مدت‌ها انتظار اواخر سال ۲۰۲۰ میلادی بود که کنسول‌های نسل نهم سونی و مایکروسافت به‌صورت رسمی روانه بازار شدند. سونی با پلی استیشن 5 و مایکروسافت با دو کنسول ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس پابه رقابت و شروع عصر جدیدی در صنعت بازی‌های ویدیویی گذاشتند.

اگر زومجی را دنبال کرده باشید، احتمالا در جریان هستید که در راستای پیش‌بینی‌های تحلیلگران، تنها چند رو پس از عرضه این کنسول‌ها آمار و ارقام منتشر شده حاکی از عملکر فروش فوق‌العاده آن‌ها بودند؛ اتفاقی که باعث شد به سرعت موجودی این سه کنسول به اتمام برسد و افراد زیادی فرصت خرید و تجربه نسل جدید را تا این لحظه به‌دست نیاورند.

حال در جدیدترین اخبار بازی، ساعاتی پیش لیزا سو، مدیرعامل AMD، در مصاحبه خود اعلام کرد که فروش زمان عرضه پلی استیشن 5 و ایکس باکس‌های جدید آن‌ها را شگفت‌زده کرده است. همان‌طور که اطلاع دارید AMD یکی از شرکا و تأمین‌کنندگان پردازنده‌های محصولات سونی و مایکروسافت به‌حساب می‌آید. او در ادامه صحبت‌‌های خود اذعان کرد که میزان فروش کنسول‌های جدید فراتر از انتظار آن‌‌ها بوده و سخت در تلاش برای تأمین نیاز بازار هستند.

«ما از میزان فروش زمان عرضه کنسول‌های جدید بسیار هیجان‌زده هستیم. همه شما به‌صورت جداگانه از سونی و مایکروسافت درمورد میزان فروش و موفقیت هر یک از آن‌ها شنیده‌اید. از نظر ما میلیون‌ها سخت‌افزار و کنسول‌های جدیدی که روانه بازار می‌شوند، در کنار هم معنا و نتیجه زیبایی را منتقل می‌کنند.

تا جایی که ما شنیده‌ایم، تقاضا برای این سه کنسول فراتر از انتظارات بوده است. از همین‌رو در تلاش هستیم تا ظرفیت تولیدمان را بالا ببریم. ما از عملکرد زمان عرضه و همکاری و مشارکت با سونی و مایکروسافت بسیار راضی هستیم. با اینکه هرکدام از آن‌‌ها استراتژی‌های متفاوتی را دنبال می‌کند، اما همکاری با آن‌ها بسیار خوب است. این یک چرخه بزرگی است. این موضوع بیانگر آن است که ما تا چه میزان تکنولوژی را می‌توانیم درون کنسول قرار دهیم.»

کنسول های پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری ایکس

در حال حاضر در بسیار از مناطق دنیا موجودی پلی استیشن 5، ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس به اتمام رسیده و خرید آ‌ن‌ها به امری سخت تبدیل شده است. حال باید منتظر ماند و دید طی روزهای آینده این دو غول صنعت بازی‌‌های ویدیویی می‌توانند این مشکل مهم و بزرگ را حل کرده و مسیر موفقیت خود را هموارتر کنند یا خیر؟

لطفا شما هم نظرات و پیش‌بینی‌های خود در این زمینه را با ما نیز به اشتراک بگذارید.


منبع gamingbolt

اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده