// جمعه, ۱۴ آذر ۹۹ ساعت ۱۰:۵۱

کیسی هادسون، کارگردان مجموعه Mass Effect، و مارک دارا، تهیه کننده اجرایی سری Dragon Age، پس از سال‌ها همکاری با بایوور با انتشار بیانیه‌ای این استودیو را ترک کردند.

استودیوی بازی‌ساری بایوور (Bioware) که با ساخت آثار مهم و موفقی چون Mass Effect و Dragon Age توانست شهرت و اعتبار زیادی در صنعت بازی‌های ویدیویی برای خود دست‌وپا کند، به‌نظر می‌رسد دچار تغییر و تحولات درونی شده است. 

لارا میله، مدیر ارشد استودیوی بایوور، ساعاتی پیش اعلام کرد که دو تن از اعضای باسابقه این استودیوی کانادایی یعنی کیسی هادسون و مارک دارا با انتشار بیانیه‌ای جدایی خود را اعلام کردند. 

افرادی که با سری مس افکت آشنایی داشته باشند، قطعا هادسون را به‌خاطر کارگردانی سه‌گانه این بازی می‌شناسند. هادسون پس از اینکه در سال ۲۱۰۷ به بایوور بازگشت، به‌عنوان مدیر کل استودیو به ‌کار خود ادامه داد.

از طرف مقابل دارا نیز پس از ۲۳ سال همکاری با بایوور و برعهده داشتن مسئولیت تهیه کنندگی اجرایی سری Dragon Age، به‌نظر می‌رسد تصمیم به تجربه چالش‌های جدید در زندگی حرفه‌ای خود گرفته است. 

میله در این رابطه ضمن تشکر از هادسون و دارا به‌خاطر تاثیرات و نقش مهمی که در این صنعت داشته‌اند، جایگزین‌های موقتی آن دو نفر را مشخص کرد. «من به‌شخصه می‌خواهم از کیسی و مارک برای تمام زحماتی که برای بایوور و جامعه آن به‌خصوص گیمرهایمان کشیده‌اند، تشکر کنم. آن‌ها همیشه جزو مهم‌ترین اعضای تاریخ بایوور هستند. ما از تلاش‌هایشان تشکر می‌کنیم و بی‌صبرانه منتظر کارهای آینده آن‌ها هستیم. تا زمانیکه یک مدیر کل انتخاب نکرده‌ایم، فعلا گری مک کی که در حال حاضر کارگردان ارشد است، این نقش را برعهده خواهد گرفت.»

کارگردان بازی Mass Effect و تهیه کننده بازی Dragon Age

کیسی و مارک نیز با انتشار بیانیه‌های جداگانه‌ای از گرگ زشاک و ری موزیکا، موسسان بایوور، برای ارایه فرصت همکاری با این استودیو تشکر کردند. دارا در بخشی از بیانیه خود به وضعیت سری Dragon Age و نسخه جدید آن نیز اشاره‌ای کرد. براساس اطلاعات موجود متیو گلدمن همچنان به‌عنوان کارگردان خلاق به‌کار خود ادامه خواهد داد. این در حالی است که کریسیتان دالی که تا پیش‌از این به‌عنوان مدیر شعبه آستین استودیوی بایوور انجام وظیفه می‌کرد، اکنون به‌جای دارا در مقام تهیه کننده اجرایی سری Dragon Age منصوب شده است.

نکته قابل‌توجه این است که کیسی هادسون و مارک دارا به‌صورت جداگانه از این پس قرار است پروژه‌های شخصی خود را دنبال کنند. 

باوجود اینکه دو تن از اعضای بسیار مهم بایوور از این استودیو جدا شدند، اما همچنان میله به موفقیت‌های آینده این استودیو اطمینان دارد. «وقتی درمورد آینده بایوور فکر می‌کنم، کاملا خوش‌بین هستم. بازی‌هایی که در مراحل ساخت خود قرار دارند باعث پیشرفت استودیو خواهند شد و قطعا کاربران نیز از آن‌ها لذت خواهند برد.»

به‌نظر شما ترک این دو نفر در آینده می‌تواند تبعات سنگینی برای استودیوی بایور به‌وجود آورد؟ لطفا نظرات و پیش‌بینی‌های خود را با ما نیز به اشتراک بگذارید.


منبع dualshockers

اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده