نویسنده: میلاد فاطمی
// پنجشنبه, ۲۷ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۲۵

حجم بازی‌های ایکس باکس سری اس احتمالا ۳۰ درصد کمتر از ایکس باکس سری ایکس است

جیسون رونالد، مدیر برنامه‌ریزی تیم ایکس‌باکس، در مصاحبه خود اعلام کرد باتوجه به رزولوشن 1440P ایکس ‌باکس سری اس، احتمالا حجم بازی‌های آن از سری ایکس حدود سی درصد کمتر خواهد بود.

زمان زیادی تا عرضه رسمی کنسول‌های نسل نهم از جمله ایکس باکس سری اس | ایکس باقی نمانده است. مایکروسافت و سونی به‌عنوان دو رقیب و بازیگران اصلی نسل بعد کنسول‌های خانگی، در تلاش هستند تا با ارایه بازی‌ها و سرویس‌های جذاب درکنار سخت‌افزاری قوی شانس خود را برای پیروزی در نسل آینده افزایش دهند.

اگر زومجی را دنبال کرده باشید، احتمالا اطلاع دارید که پس از شایعات و حدس‌وگمان‌های فراوان، چندی پیش مایکروسافت از دومین عضو خانواده کنسول‌های آینده خود پرده‌برداری کرد. ایکس ‌باکس سری اس نام عضو کوچکتر و البته کمی ضعیف‌تر این خانواده به‌حساب می‌آید که با برچسب قیمتی ۲۹۹ دلاری خود، چالش سختی را برای سونی و پلی‌ استیشن 5 ایجاد کرده است.

پس از اینکه مشخص شد ایکس‌باکس سری اس بازی‌ها را را روی رزولوشن 1440P اجرا می‌کند، نظرات مخالف و موافق بسیاری توسط سازندگان در مورد این کنسول منتشر شده است. حال اما در جدیدترین اخبار بازی، جیسون رونالد، مدیر برنامه‌ریزی تیم ایکس‌باکس، اعلام کرد همین تفاوت سخت‌افزاری با ایکس ‌باکس سری ایکس احتمالا باعث کاهش حدودا سی درصدی حجم بازی‌های آن خواهد شد.

کنسول های ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس

رونالد در مصاحبه خود تاکید کرد که نحوه کاهش حجم بازی‌ها روی ایکس‌باکس سری اس کاملا برعهده تیم توسعه بازی است؛ به‌همین دلیل هم در حال حاضر نمی‌توان با اطمینان اعلام کرد که تک‌تک آثار نسل نهم روی این کنسول با کاهش حجم در دسترس علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت یا خیر.

«باتوجه به اینکه بازی‌ها قرار است روی رزولوشن 1440P و با نرخ ۶۰ فریم برثانیه اجرا شوند، انتظار ما این است که تیم سازنده بالاترین سطح تنظیمات خود را برای این کنسول اعمال نمی‌کند؛ همین امر نیز باعث می‌شود حجم بازی‌ها نسبت به ایکس‌باکس سری ایکس کاهش پیدا کنند. درنهایت البته کنترل و مدیریت آن برعهده تیم توسعه هر بازی است. ما این امکان را برای آن‌ها فراهم کرده‌ایم تا تصمیم بگیرند بازی خود را روی هر کنسول با چه تنظیماتی عرضه کنند.»

باید توجه داشته باشید که فضای در دسترس در ایکس‌باکس سری اس تنها ۵۱۲ گیگابات است که در مقایسه با سری ایکس فضای به‌مراتب پایین‌تری را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد. شاید درنهایت همین قضیه نیز باعث شود بازی‌سازان از صحبت‌های رونالد پیروی کنند.

حال شما نیز لطفا نظرات و پیش‌بینی‌های خود در این زمینه را با ما نیز به اشتراک بگذارید.


منبع gamingbolt
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده