نویسنده: مهدی اسدی
// دوشنبه, ۲۳ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۳۱

شایعه: قیمت پلی استیشن 5 احتمالاً امشب مشخص خواهد شد

براساس ادعای روبرتو سرانو، تحلیلگر ایتالیایی صنعت بازی، جزئیات کامل قیمت و تاریخ عرضه کنسول پلی‌استیشن 5 امشب توسط سونی اعلام خواهد شد.

سرانو (Serrano)، یکی از تحلیلگران مسائل اقتصادی-تجاری صنعت بازی‌های ویدیویی و از جمله‌ افرادی است که در گذشته سابقه فاش کردن اطلاعات موثق در این حوزه را دارد. وی در پست توییتری جدید خود به سؤال یکی از کاربران در خصوص زمان دقیق تصمیم سونی برای رونمایی از قیمت و زمان عرضه پلی‌ استیشن 5 پاسخ داده است.

همان‌طور که اشاره شد، سرانو سابقه خوبی در فاش کردن تاریخ رویدادها و وقایع صنعت بازی داشته و اخیراً در ماه ژوئن زمان دقیق رویداد رونمایی از PS5 را از قبل اعلام کرده بود. ضمن اینکه باید رویداد رونمایی از بازی‌های ایکس‌ باکس سری ایکس را نیز به این فهرست اضافه کنید. حالا سرانو در پست توییتری خود، فردا ساعت ۰۰:۰۰ بامداد به وقت تهران یا عبارتی امشب ساعت ۲۴:۰۰ را زمان اعلام قیمت و تاریخ دقیق عرضه کنسول اعلام کرده است.

بااین‌حال، این ادعا درحال حاضر فقط در حد یک شایعه بوده و نباید آن را به هیچ عنوان قطعی تصور کرد. از طرفی باتوجه به اینکه پلتفرم‌ها و مراکز فروش کشورهای مختلف جهان درحال آماده‌سازی برای شروع دریافت سفارش پیش خرید این کنسول قبل از فرارسیدن زمان عرضه‌ی آن در تعطیلات آخرسال ۲۰۲۰ هستند، حالا بیش از هرزمان دیگری اعلام جزئیات مربوط‌به زمان و قیمت عرضه‌ی پلی‌استیشن 5 توسط سونی کاملاً منطقی به نظر می‌رسد.

سونی اخیرا به‌طور رسمی از سخت‌افزار پلی‌استیشن 5 پرده‌برداری کرده، اما قیمت پلی‌استیشن 5 هنوز در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. به‌طور کلی، تعیین قیمت کنسول‌های جدید برای سازندگان آن‌ها با چالش‌های زیادی همراه است، چرا که قیمت قطعات الکترونیکی افزایش پیدا کرده و این موضوع باعث می‌شود تا هزینه تمام شده ساخت هر کنسول بسیار بالا باشد.

برای مطالعه‌ی بیشتر در خصوص قیمت احتمالی کنسول پلی‌استیشن 5، می‌توانید به لینک مطلب روبه‌رو مراجعه کنید. در این مقاله به پیش‌بینی قیمت PS5 باتوجه‌به اطلاعاتی که تاکنون منتشر شده‌اند پرداخته‌ایم.

نظر شما درباره قیمت کنسول پلی‌استیشن 5 چیست؟


منبع psu
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده