نویسنده: مهدی اسدی
// دوشنبه, ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۰۰

بازطراحی فروشگاه ایکس باکس احتمالا با اسم رمز «Mercury» در دست انجام است

براساس گزارش Windows Central، مایکروسافت پروژه بازطراحی زیرساخت‌های فروشگاه آنلاین ایکس‌باکس را با اسم رمز Mercury آغاز کرده و هم‌اکنون در دست ساخت دارد.

با عرضه کنسول ایکس ‌باکس سری ایکس در اواخر سال جاری میلادی، مایکروسافت در حال آماده‌سازی شرایط برای بازطراحی کلیه‌ی بسترهای عرضه و اشتراک بازی‌ها برای ورود به نسل جدید کنسول‌های بازی است. حالا به نظر می‌رسد که توسعه‌دهندگان این شرکت آماده‌ی اجرای این برنامه روی فروشگاه آنلاین ایکس‌باکس هستند. اپلیکیشن جدید Mercury به‌تازگی برای اینسایدرهای ایکس‌باکس در دسترس قرار گرفته و در شرایطی که هنوز هیچگونه جزئیاتی در خصوص ماهیت آن توسط مایکروسافت اعلام نشده، یک منبع آگاه ادعا کرده که این برنامه، یک بازطراحی کامل برای فروشگاه ایکس‌باکس خواهد بود.

براساس گزارش نشریه Windows Central، ظاهراً «Mercury» اسم رمز فروشگاه جدید و بازطراحی شده‌ی مایکروسافت برای عرضه دیجیتالی بازی‌های ایکس‌باکس سری ایکس است که هم‌اکنون در دست ساخت قرار دارد. طبق اطلاعاتی که در این گزارش به آن اشاره شده، Mercury براساس یک سبک معماری جدید و ویژه‌ی تلویزیون‌های 4K طراحی شده و نه‌تنها برای Xbox Series X بلکه برای مدل ارزان‌تر این کنسول که مدت‌ها است شایعات ساخت آن در رسانه‌ها مطرح می‌شود، در نظر گرفته شده است. لازم به ذکر است که در این پلتفرم، از بازی‌های ایکس ‌باکس وان نیز پشتیبانی می‌شود.

Xbox Store

Windows Central در ادامه اظهار داشته که تاکنون به نظر می‌رسد که طراحی ظاهری این فروشگاه شبیه به چیزی باشد که هم‌اکنون برای ایکس‌باکس وان در اختیار داریم. اما اکثر تحولات مربوط‌به آن در پس زمینه‌ی کار صورت گرفته و به سبک معماری این بستر مربوط می‌شود. البته این احتمال نیز وجود دارد که ویژگی‌ها و تغییرات بیشتری در آینده به آن اضافه شود.

در شرایطی که مایکروسافت هنوز هیچ اظهار نظری را در این خصوص مطرح نکرده، به نظر می‌رسد که آن‌ها درحال به‌روز رسانی زیرساخت‌های خود برای یکپارچه سازی بسترهای فعلی با ایکس‌باکس سری ایکس هستند. به‌ویژه با رویکرد متمرکز آن‌ها در بحث محتوای بین نسلی (cross-gen) که در ادامه در پیش خواهند گرفت. در هر حال، در صورت انتشار اطلاعات تکمیلی در این خصوص، اخبار مربوطه به اطلاع شما خواهد رسید.


منبع gamingbolt
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده