نویسنده: آریا بهپور
// پنجشنبه, ۲۱ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۲۸

تأکید مجدد CD Projekt Red روی انتشار بازی Cyberpunk 2077 در ماه سپتامبر

تاریخ انتشار بازی Cyberpunk 2077 تحت‌تأثیر مشکلات ناشی از ویروس کرونا قرار نخواهد گرفت.

در روزهای اخیر شاهد انتشار اخباری پیرامون تأخیر در عرضه‌ی بعضی از بازی‌های ویدیویی به‌علت شیوع ویروس کرونا بوده‌ایم؛ از Wasteland 3 که زمان عرضه‌ی آن ماه‌ها عقب افتاد تا بازی‌های The Last of Us 2 و Iron Man VR که هر دو تا مدتی نامعلوم تأخیر خوردند. ولی دراین‌میان به‌نظر می‌رسد سازندگان بازی سایبرپانک 2077 (Cyberpunk 2077) قصد دارند هرطور که شده این پروژه‌ی بزرگ خود را به زمان اعلام‌شده‌ی قبلی یعنی سپتامبر ۲۰۲۰ برسانند.

آدام کیچینسکی، رئیس سی دی پراجکت رد (CD Projekt Red) هم‌زمان با انتشار اطلاعات مالی جدید استودیو به مشکلات پیش‌آمده توسط کووید 19 اشاره کرده و درعین‌حال این قضیه را باعث تأخیر در عرضه‌ی سایبرپانک 2077 نمی‌داند:

ما از اواسط ماه مارس از درون منازل خود در حال کار روی بازی هستیم و سعی می‌کنیم همه‌چیز را به‌خوبی پیش ببریم. به‌طوری‌که اهداف استودیو برای انتشار سایبرپانک 2077 در ماه سپتامبر همچنان سر جای خود قرار دارد و تغییری نکرده است.

انگیزه و اشتیاق زیادی برای رسیدن به این هدف داریم و به وسایل و ابزار موردنیاز برای این کار هم دسترسی داریم. از طرف دیگر استراتژی‌های بلندمدت سی‌دی‌پراجکت‌رد به‌گونه‌ای بوده که استودیو توانسته است در این سال‌ها از بدهکار شدن دوری کند و به‌علت دسترسی به منابع مالی کافی، برای زمان‌های سخت و دشواری مثل این روزها آمادگی لازم را داریم.

این دومین بار در چند وقت اخیر است که سی‌دی‌پراجکت‌رد روی انتشار بازی خود در ماه سپتامبر تأکید می‌کند و آن‌ها یک ماه قبل هم در مورد انتشار سایبرپانک 2077 در ماه سپتامبر صحبت کرده بودند؛ اثری که پیش از این قرار بود در تاریخ ۱۶ آوریل یعنی یک هفته‌ی دیگر عرضه شود، ولی با تأخیر مواجه شد. البته همان زمان هم اعلام شد که بازی تقریباً کامل شده و از ابتدا تا انتهای آن‌را می‌توان تجربه کرد، ولی رفع مشکلات و باگ‌ها و تست‌های مربوطه زمان زیادی نیاز دارد.

بازی سایبرپانک 2077 در تاریخ ۱۷ سپتامبر (۲۷ شهریور) برای کامپیوتر، پلی استیشن 4، ایکس باکس وان و گوگل استیدیا منتشر خواهد شد و کاربران نسخه‌ی ایکس‌باکس‌وان می‌توانند پس از عرضه‌ی ایکس باکس سری ایکس، بازی را به‌طور رایگان روی کنسول جدید مایکروسافت نیز با کیفیت بالاتر تجربه کنند.


منبع DualShockers
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده