// پنجشنبه, ۱۵ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۰۴

کنترلر جدید نینتندو سوییچ با قابلیت تماس صوتی معرفی شد

شرکت PDP با معرفی کنترلر جدید خود برای نینتندو سوییچ قصد دارد قابلیت تماس صوتی یا همان Voice Chat را برای خریداران به ارمغان بیاورد.

کنترلر جدید یک شرکت Third-Party که برای نینتندو سوییچ ساخته شده قرار است یکی از نیاز‌های اصلی کاربران این کنسول را برطرف کند؛ صحبت کردن آنلاین حین بازی. شرکت PDP با معرفی کنترلر جدید خود با نام Faceoff Deluxe Plus قصد دارد قابلیت تماس صوتی یا همان Voice Chat را برای کاربرانش در دسترس قرار دهد. این کنترلر سیمی برای عرضه در تابستان سال جاری برنامه‌ریزی شده است.

کنترلر فیس آف دیلاکس پلاس از SDK صوتی‌ای استفاده می‌کند که شرکت Vivox آن را توسعه داده است. گفتنی است که این شرکت در ساخت سیستم «تماس صوتی»‌ در بازی فورتنایت نیز دست داشته است. کنترلر جدید نینتندو سوییچ دارای ورودی صوتی یا به اصطلاح جک ۳.۵ میلی‌متری است که به سیستم‌های صوتی داخل گیم‌پد متصل شده است. این کنترلر به کاربران اجازه می‌دهد بدون اینکه به قسمت پر دردسر نرم‌افزار صوتی نینتندو مراجعه کنند، به‌راحتی با دوستان خود حین بازی صحبت کنند.

از ویژگی‌های بارز کنترلر Faceoff Deluxe Plus می‌توان به قابلیت تعویض پلاستیک روی دسته و همچنین دو کلید‌ قابل شخصی‌سازی اشاره کرد. البته این موضوع در کنترلرهای پیشین این شرکت نیز دیده می‌شد که حضور آنها در این مدل نیز جای خوشحالی دارد. پیش‌فروش این کنترلرها از ماه مه (اردیبهشت یا خرداد) آغاز می‌شود. به نقل از پستی که سازندگان در وبلاگ خود منتشر کرده‌اند، این محصول در دو رنگ قرمز و بنفش ساخته شده است و با قیمت ۲۵ دلار عرضه می‌شود. در ادامه می‌توانید کنترلر جدید را مشاهده کنید.

nintendo switch

سال گذشته رجی فیس ام، مدیر شعبه‌ی آمریکای نینتندو، از تصمیمات شرکت نینتندو در مورد قابلیت Voice Chat با دستگاه‌های موبایل دفاع کرد و مدعی شد که تماس صوتی با استفاده از دستگاه‌های موبایل راحت‌تر است؛ چرا که دستگاه‌های موبایل «همیشه همراه کاربران است.» وی همچنین اشاره کرده بود که نینتندو قصد دارد در رابطه با ویژگی‌هایی مثل بازی‌های آنلاین تصمیماتی بگیرد.

سرویس Nintendo Switch Online یکی از ویژگی‌های آنلاین کنسول نینتندو سوییچ است که نه‌تنها به کاربران اجازه می‌دهد که با دوستان خود به‌صورت آنلاین بازی کنند، بلکه به تجربه بازی‌های قدیمی کنسول NES نیز بپردازند. اگر از علاقه‌مندان به بازی‌های قدیمی هستید باید بدانید که ماه جاری بازی‌های پانچ اوت، سوپر ماریو بروز لاست لولز و استار سولجر قرار است در دسترس مشترکین این سرویس قرار بگیرد. همچنین اگر اشتراک توییچ پرایم در اختیار دارید می‌توانید اشتراک یک ساله این سرویس را به رایگان از آن خود کنید.

نظرات شما کاربران در مورد کنترلر‌های جدید نینتندو سوییچ چیست؟


منبع gamespot
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده