نویسنده: علی گودرزی
// سه شنبه, ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۴۵

خالق Dead Space از علاقه خود به بازگشت و ساخت ادامه این مجموعه خبر داد

گلن اسکافیلد، خالق مجموعه‌ی ترسناک و تحسین‌شده‌ی Dead Space در تازه‌ترین گفت‌وگوی خود اعلام کرد که به شدت دوست دارد روزی به ساخت قسمتی جدید از این سری محبوب برگردد.

شاید نام Dead Space برای برخی از مخاطبین جدید صنعت بازی، ناآشنا و قدیمی به نظر برسد اما دنبال‌کنندگان بازی‌های ترسناک با شنیدن نام این مجموعه و یادآوری لحظات پرتنش و التهابی که در قسمت‌های مختلفش تجربه کرده بودند، بدون شک نفس‌شان بند خواهد آمد؛ سه‌گانه‌ای که در عین باکیفیت بودن و مورد تحسین قرار گرفتن، مورد کم لطفی ناشر خود یعنی کمپانی الکترونیک آرتز قرار گرفت و با وجود درخواست‌های زیاد و امضاهای بسیاری که برای ساخت ادامه‌اش جمع‌آوری شد، پس از تعطیلی استودیو سازنده‌اش یعنی ویسرال گیمز، فراموش یا به نوعی، به تاریخ سپرده شد ولی با تمامی این اوصاف، هنوز برخی از هواداران هستند که به ادامه‌ی حیات و بازگشت این مجموعه ایمان و امید دارند.

به تازگی و در جریان آخرین اخبار بازی، گلن اسکافیلد، خالق سه‌گانه‌ی «دد اسپیس» در گفت‌وگو با بلاگ گیم‌اینفورمر اعلام کرد که شدیدا دوست دارد روزی به ساخت این بازی برگردد و اثری دیگر را به مجموعه مذکور اضافه کند. در قسمتی از مصاحبه‌ی اسکافیلد با گیم‌اینفورمر، از وی سوال شده که اگر بخواهد یک دنباله‌ی جدید برای بازی‌هایی که روی‌شان کار کرده است بسازد، آن بازی چیست و اسکافیلد بدون لحظه‌ای درنگ، به مجموعه‌ی Dead Space اشاره کرد و گفت که پاسخ به این سوال (اشاره به سری بازی دد اسپیس) اصلا برایش سخت نبوده است! وی در ادامه اضافه کرد که قسمتی جدید از سری دد اسپیس که در ذهنش شکل گرفته، احتمالا داستانی جدا و متفاوت از سه‌گانه‌ی Dead Space داشته باشد و دنباله‌ای برای قسمت سوم از این بازی‌ها به حساب نیاید؛ چرا که از نظر این کارگردان مطرح صنعت بازی، بنیان داستانی این مجموعه در قسمت سومش خیلی پیچیده و سنگین شده و با طرحی که او در ذهن دارد زیاد جور نیست.

Dead Space 3

اسکافیلد معتقد است بازی‌های داستان‌محور هنوز نمرده‌اند و صرف هزینه‌های زیاد برای ساخت برخی از بازی‌های جدید، سرنوشت آثار داستان‌محور را تحت شعاع قرار داده است

اسکافیلد در ادامه، در پاسخ به اینکه اثری همچون Dead Space 4 چطور می‌تواند در عصر جدید بازی‌های ویدیویی متولد شود و رشد کند، بیان کرد که این بازی اگر بخواهد ساخته شود، به احتمال زیاد از همان المان‌ها و عناصر امتحان‌پس‌داده‌ی قدیمی در کنار موارد جدید مثل بهره‌بردن از حالت بازی دونفره Co-op (که در Dead Space 3 مورد استفاده قرار گرفت و نظر بازیکنان و منتقدین را جلب کرد) می‌تواند تجربه‌ای جذاب را برای مخاطبان جدید صنعت بازی به ارمغان بیاورد. اسکافیلد در ادامه اعلام کرد با وجود صحبت‌هایی که درمورد مرگ بازی‌های داستان‌محور به گوش می‌رسد، وی اصلا به این موضوع اعتقادی ندارد و از نظر او، این روزها پول‌هایی هنگفت برای ساخت بازی‌هایی که نباید، خرج می‌شود.

اسکافیلد در پایان صحبت‌هایش، به توصیف «یک بازی رویایی» که همیشه به ساختش فکر می‌کند پرداخت. بازی رویایی اسکافیلد طبقه گفته‌اش، اثری علمی-تخیلی با المان‌های وحشت کیهانی خواهد بود؛ اثری که در آن انسان‌ها به دنبال ارتباط با موجودات بیگانه، پا به خانه‌ی آن‌ها خواهند گذاشت و اتفاقاتی که می‌افتد، پای المان شوتر را به بازی باز خواهد کرد؛ مواردی که شنیدن‌شان از زبان خالق دد اسپیس، تعداد زیادی از مخاطبان را (مثلا شخص مصاحبه‌کننده) به یاد مجموعه مذکور می‌اندازد.

اسکافیلد که اخیرا با ساخت بازی‌هایی مثل Call of Duty: Modern Warfare 3 ،Call of Duty: Advanced Warfare و Call of Duty: WWII شناخته می‌شود، چند ماهی می‌شود که از کمپانی اکتیویژن جدا شده و به گفته‌ی خودش، به زودی به ساخت بازی‌های بزرگ و AAA بازخواهد گشت. اینکه آیا مقصد بعدی او، کمپانی الکترونیک آرتز و بازگشت به ساخت مجموعه‌ی «دد اسپیس» باشد هنوز مشخص نیست و فعلا باید صبر کرد اما علاقه‌ی او به ساخت دوباره این بازی و میل زیادش به ساخت بازی‌های ترسناک، هواداران این ژانر به شدت محبوب را امیدوار می‌کند.

نظر شما کاربر زومجی چیست؟ دیدگاه خود را با زومجی به اشتراک بگذارید


منبع Dualshockers
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده