// جمعه, ۱۰ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۲۶

فروش بازی Horizon Zero Dawn از مرز ۱۰ میلیون نسخه عبور کرد

هرمن هولست، مدیر عامل استودیوی Guerrilla Games، از فروش ۱۰ میلیون نسخه از بازی Horizon Zero Dawn خبر می‌دهد.

با فرا رسیدن دومین سالگرد انتشار بازی انحصاری Horizon Zero Dawn، هرمن هولست، مدیر عامل استودیوی Guerrilla Games، از جزئیات فروش این بازی از ابتدای انتشار آن صحبت کرد. طبق صحبت‌های هولست، بازی Horizon Zero Dawn تاکنون فروشی بیش از ۱۰ میلیون نسخه داشته است. این بازی تنها برای پلتفرم پلی استیشن 4 منتشر شده است و دستیابی به چنین رقم فروشی برای یک IP جدید، کاملا قابل تحسین است.

هولست در طی پیامی در رابطه با موفقیت فروش هورایزن زیرو داون گفت:

باور کردن این موضوع که دو سال کامل از انتشار هورایزن زیرو داون می‌گذرد سخت است. وقتی که در ۲۸ فوریه بازی منتشر شد، من در مراسم GDC بودم و در کنار گروهی از اعضای Guerrilla و شوهی یوشیدا، بی‌قرار بودیم. بازخوردهای اولیه خبر از عملکرد بسیار خوب ما می‌داد ولی ما هیچ وقت تصور نمی‌کردیم که همچنان در سال ۲۰۱۹ پیام‌های تشکر از بازیکن‌هایمان دریافت کنیم.

ولی امروز، بیش از ۱۰ میلیون نسخه از بازی فروش رفته است. حتی فکر کردن به این که توانستیم این تعداد بازیکن را با داستان آلوی همراه کنیم بسیار عجیب و شگفت‌آور است. ما از اعماق وجود خود از تمام فعالیت‌های بازیکنان و مخصوصا به اشتراک گذاشتن لحظه‌های مورد علاقه‌ی خود از داستان آلوی، به وجد آمده‌ایم.

با توجه به این موفقیت در فروش بازی Horizon Zero Dawn، می‌توان حدس زد که نسخه‌ی دیگری از بازی منتشر خواهد شد تا داستان بازی را ادامه دهد. بسیاری از بازی‌ها با وجود این که در پلتفرم‌های مختلف منتشر می‌شوند، نمی‌توانند به رقم فروش ۱۰ میلیونی برسند؛ پس با این حساب عملکرد هورایزن زیرو داون تنها در پلتفرم پلی استیشن بسیار چشمگیر است. البته هنوز هیچ خبری از ادامه دادن این بازی وجود ندارد و اما با وجود این که سونی در آینده پلی استیشن 5 را عرضه خواهد کرد، احتمالا اخباری از این بازی در سال آینده منتشر خواهد شد.


منبع DualSHOCKERS
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده