// پنجشنبه, ۱۸ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۳۲

تیم جدید ساخت بازی Star Wars Jedi: Fallen Order معرفی شد

استودیوی Respawn Entertainment، با انتشار مصاحبه‌ای ویدیویی، تیمی کاملا جدید را برای ساخت بازی Star Wars Jedi: Fallen Order معرفی کرده است.

در روزهای اخیر، استودیوی Respawn Entertainment با همکاری شرکت الکترونیک آرتز، بازی بتل رویال Apex Legends را منتشر کردند. بازی Apex Legends در دنیای بازی Titanfall رخ می‌دهد و در نتیجه تیمی که وظیفه‌ی ساخت و توسعه این بازی را بر عهده دارد، همان تیم تایتان‌فال است. از طرفی دیگر ریسپاون اینترتینمنت مشغول ساخت بازی Star Wars: Jedi Fallen Order هم هست. حال این سوال پیش می‌آید که ریسپاون چگونه تیم خود را برای ساخت این دو بازی تقسیم کرده است.

تاکنون بیش‌تر احتمال می‌رفت که ریسپاون از افراد تیم تایتان فال برای ساخت بازی جدید استار وارز استفاده می‌کند و شاید این کار باعث شود که هر دو بازی Star Wars Jedi: Fallen Order و Apex Legends بسیار ضعیف عمل کنند. خوشبختانه پاسخ این سوال توسط یکی از مهندسین ریسپاون پیدا شد. طبق گفته‌های مکی مک‌کندلیش، کارگردان طراحی بازی Apex Legends، زمانی که ریسپاون شروع به بازی Star Wars Jedi: Fallen Order کرد، تنها کم‌تر از ۱۰ نفر از اعضای تیم تایتان‌فال را برای این پروژه به‌کار گرفت و بقیه‌ی افراد فعال در این پروژه تازه استخدام شده‌اند. بقیه‌ی تیم تایتان‌فال هم قرار است که در Apex Legends فعالیت داشته باشند.

نحوه‌ی شروع ساخت تیم Star Wars Jedi: Fallen Order به این ترتیب بود که در ابتدا وینس زامپلا، استیگ آسموسن را به عنوان کارگردان بازی به خدمت گرفت. آسموسن در ساخت بازی محبوب God of War شهرت دارد. سپس آسموسن شروع به پیدا کردن افراد مناسب برای تیمش کرد. از طرفی دیگر مک‌کندلیش هم برای کمک به آسموسن، برخی از افراد تیم استار وارز را ارزیابی می‌کرد تا کارها کمی سریع‌تر پیش برود.

در مجموع به نظر می‌رسد که ریسپاون از ابتدا قصد داشته تا تیمی مستقل از تیم تایتان‌فال روی بازی Star Wars Jedi: Fallen Order کار کند. این کار منطقی به نظر می‌رسد؛ چرا که تیم تایتان‌فال در ساخت بازی به سبک اول شخص بسیار عالی هستند ولی بازی جدید استار وارز سوم شخص خواهد بود و از نظر ریسپاون بهتر است که از افرادی که در ساخت بازی سوم شخص تجربه دارند، استفاده شود.

بازی Star Wars Jedi: Fallen Order تاریخ انتشار مشخصی ندارد ولی قرار است در فصل تعطیلات ۲۰۱۹ برای پلتفرم‌های پلی استیشن 4، ایکس باکس وان و پی سی منتشر شود.

در پایان می‌توانید مصاحبه‌ای کوتاه با افراد شرکت‌کننده در ساخت بازی Star Wars Jedi: Fallen Order را مشاهده کنید.

تماشا در آپارات


منبع DualSHOCKERS

اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده