// سه شنبه, ۱۶ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۴

بازی بتل رویال Apex Legends رسما معرفی و منتشر شد

شب گذشته و در جریان استریم استودیو Respawn، بازی Apex Legends به صورت کامل معرفی و به شکل رایگان در دسترس کاربران قرار گرفت.

بازار بازی های سبک بتل رویال این روز‌ها بسیار داغ است و هر از گاهی استودیو‌های مختلفی دست به ساخت آثاری در این سبک می‌زنند. یک از شرکت‌کننده‌های تازه‌نفس رقابت بین این دست بازی‌ها، تازه‌ترین محصول استودیو Respawn (ریسپاون) یعنی بازی Apex Legends است. طبق جدید‌ترین اخبار بازی، بازی مذکور روز گذشته در قالب یک استریم زنده به صورت کامل معرفی شد.

بازی Apex Legends که جزئی از جهان سری Titanfall محسوب می‌شود، یک اثر Free-to-play است که هم‌اکنون می‌توانید آن را از فروشگاه‌های رسمی دریافت کنید. این بازی از قواعد دیگر بازی‌های سبک بتل رویال همچون PUBG و Fortnite پیروی می‌کند، با این حال دارای تفاوت‌هایی نیز است که باعث می‌شود تجربه‌ای جدید و نو باشد. بازی Apex Legends تجربه‌ای کاملا تیمی است و بازیکنان در قالب ۲۰ تیم سه نفره در نقشه‌ای بزرگ به نبرد با یکدیگر می‌پردازند. همانند دیگر بازی‌های سبک بتل رویال، هر نبرد بدون اینکه آیتم یا اسلحه‌ای در اختیار داشته باشید آغاز می‌شود و باید برای پیدا کردن آن‌ها و در نهایت تبدیل شدن به آخرین تیم باقی مانده و پیروز میدان، باید در محیط کاوش کنید.

 بزرگ‌ترین وجه تمایز بازی Apex Legends با بازی‌های هم‌سبک و هم‌رده‌اش، اضافه کردن کاراکتر‌هایی است که می‌توانید از بین آن‌ها شخصیت مورد‌نظر خود را انتخاب کنید. هر شخصیت نقش خاصی در گروه و توانایی‌های ویژه خود از جمله توانایی‌هایی که به مرور زمان شارژ می‌شوند، دارد. در طول بازی اسلحه‌ها، زره‌ها و آیتم‌های مختلفی به دست می‌آورید، اما قابلیت‌هایی در اختیار دارید که می‌توانید آن‌ها را با قابلیت‌های هم‌تیمی‌ها ترکیب و استراتژی تیمی را تحت تاثیر قرار دهید. در حال حاضر در مجموع هشت کاراکتر موسوم به Legends در بازی Apex Legends حضور دارند که به مرور تعداد آن‌ها افزایش خواهد یافت.

یکی از نو‌آوری‌هایی که استودیو Respawn در ساخت بازی Apex Legends به آن دست زده است، خلق سیستم Ping است. با استفاده از این سیستم که کلید خاصی برای آن در نظر گرفته شده است، می‌توانید مکان‌ها، اشیا و دیگر بازیکنان را نشانه‌گذاری کنید و با نمایش آن‌ها به هم‌تیمی‌ها، توجه آن‌ها را به موارد نشان‌شده جلب کنید. با کمک این سیستم می‌توانید مکان لوت‌ها و محل دشمنان را نشانه‌گذاری و به اطلاع هم‌تیمی‌ها برساند. این سیستم موجب می‌شود که حتی بدون گفت‌و‌گو با هم‌تیمی‌ها ارتباط برقرار کنید و برای تیم‌هایی که تمامی اعضای آن از هدست بهره نمی‌برند بسیار کاربردی است.

همانطور که اشاره شد، بازی Apex Legends محصولی رایگان است که بدون صرف هیچ‌گونه هزینه‌ای می‌توانید آن را تجربه کنید. اما طبق رسم این دست بازی‌ها، این بازی دارای ویژگی پرداخت‌های درون برنامه‌ای برای موارد تزئینی است. با استفاده از این ویژگی می‌توانید ارز درون بازی خریداری کنید که برای خرید آیتم‌ها و لوت باکس‌های بازی به نام Apex Packs کاربرد دارد. خرید‌های درون برنامه‌ای یکی از راه‌های دریافت ارز درون بازی است و با تجربه بازی نیز می‌توانید آن را کسب کنید. تعداد ۶ شخصیت به صورت رایگان در اختیار بازیکنان قرار می‌گیرد و برای استفاده از دو کاراکتر دیگر لازم است از ارز درون بازی استفاده کنید. استودیو ریسپاون و کمپانی الکترونیک آرتز دو ویدیو از بازی Apex Legends منتشر کرده‌اند که ویدیوی اول گیم پلی بازی و ویدیوی دوم تریلر سینماتیک بازی است. این دو ویدیو را در زیر مشاهده می‌کنید:

دانلود از آپارات

دانلود از آپارات

بازی Apex Legends روی پلتفرم‌های پی سی، ایکس باکس وان و پلی استیشن 4 در دسترس قرار دارد و هم‌اکنون می‌توانید با مراجعه به فروشگاه‌های اوریجین، پلی استیشن و مایکروسافت اقدام به دریافت و تجربه آن کنید.


منبع Gamespot
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده