نویسنده: آریا بهپور
// شنبه, ۲۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۵۷

کمپانی ورایزن سرویس استریم خود را با نام Verizon Gaming راه‌اندازی می‌کند

ورایزن جدیدترین کمپانی‌ای است که با ورایزن گیمینگ قصد پیوستن به سرویس‌دهنده‌های استریم را دارد.

این روزها کمپانی‌های مختلف در حال تست و آزمایش سرویس‌های استریم خود هستند؛ از گوگل که با پروژه استریم (Project Stream) به کاربران اجازه استریم کردن بازی‌ها روی مرورگر کروم را می‌دهد تا آمازون که در حال کار روی سرویس مخصوص خود است. در این میان قرار است کمپانی ورایزن (Verizon) هم وارد این بخش از بازار بازی‌های ویدیویی شود و سرویس استریم خود را راه‌اندازی کند.

این سرویس ورایزن گیمینگ (Verizon Gaming) نام دارد و اکنون در مرحله تست آلفا به سر می‌برد؛ سرویسی که ورایزن آن را برای استریم کردن بازی‌ها روی تلفن‌های هوشمند و سایر پلتفرم‌ها طراحی کرده و تا امروز بخشی از مراحل تست خود را روی Nvidia Shield پشت سر گذاشته است و به زودی روی گوشی‌های هوشمند با سیستم عامل اندروید هم تست خواهد شد.

به گزارش The Verge، در حال حاضر گروه کوچکی از گیمرها در حال تست کردن سرویس هستند و تا اواخر این ماه تعداد بیشتری به آن‌ها اضافه خواهند شد. اکنون بیش از ۱۳۵ بازی برای ورایزن گیمینگ (VZG) در نظر گرفته شده‌ و در تصاویری که از آن منتشر شده است در کنار بازی‌هایی مثل Far Cry 5 ،Monster Hunter: World و Anthem، نمونه‌های عجیبی چون Red Dead Redemption 2 ،Detroit: Become Human و God of War هم به چشم می‌خورند؛ بازی‌هایی که نسخه کامپیوتر ندارند و همین موضوع باعث شده است عده‌ای این تصاویر را ساختگی و تنها عکس‌هایی از پیش آماده شده برای نمایش حال و هوای کلی ورایزن گیمینگ بدانند، نه لیست واقعی بازی‌های آن.

در هر حال باید منتظر اطلاعات بیشتری از این سرویس استریم جدید باشیم؛ سرویسی که ورایزن قصد دارد تمرکز زیادی روی کارایی مناسب آن بگذارد و تأخیر (Latency) بازی‌ها را تا حد امکان به پایین‌ترین حد کاهش دهد و با توجه به پیشینه عظیم ورایزن در زمینه خدمات مخابراتی و اینترنتی، احتمالاً VZG می‌تواند ورایزن را به رقیبی قدرتمند برای سایر کمپانی‌ها تبدیل کند.


منبع DualShockers
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده