نویسنده: آریا بهپور
// شنبه, ۱۵ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۰۴

دموی P.T به‌دست یک دانشجو در قالب یک اثر واقعیت مجازی بازسازی شد

دموی مشهور P.T اثر هیدئو کوجیما به شکل یک بازی واقعیت مجازی بازگشته است.

یک دانشجوی برنامه‌نویسی که با نام Radius Gordello شناخته می‌شود، دموی P.T را با کمک موتور گرافیکی Unreal برای کامپیوتر بازسازی کرده است؛ بازی‌ای که تحت عنوان Unreal PT به شکل رایگان در اختیار علاقمندان قرار گرفته است و می‌توانید آن را از اینجا دانلود کنید.

P.T دموی منحصربه‌فردی بود که هیدئو کوجیما چند سال قبل برای پلی استیشن 4 کارگردانی کرد و قرار بود پیش‌زمینه‌ای برای تولید جدیدترین نسخه سایلنت هیل با نام Silent Hills باشد. گیرمو دل تورو نیز در تهیه دمو نقش داشت و این دو به کمک یکدیگر اثری خاص و متفاوت را طراحی کرده بودند که خیلی زود به محبوبیت رسید، ولی متأسفانه بعدها به علت بروز مشکلات بین کوجیما و کونامی و کنسل شدن تولید سایلنت هیلز، دموی P.T هم از دسترس خارج شد.

Unreal PT شباهت زیادی به P.T دارد و تنها تغییراتی جزیی در بخش‌های پایانی آن ایجاد شده است تا بازیکن‌ها راحت‌تر دمو را تمام کنند. همچنین توضیحاتی هم در سایت بازی برای مخاطبین نوشته شده است تا آن‌ها را در مورد بازی راهنمایی کند.

دانلود بازی از آپارات

بزرگ‌ترین تفاوت Unreal PT با محصول کوجیما به اضافه شدن ویژگی واقعیت مجازی (VR) برمی‌گردد؛ قابلیتی که به دارندگان هدست‌های آکیولس ریفت (Oculus Rift) و اچ تی سی وایو (HTC Vive) اجازه می‌دهد بیش از پیش در بازی غرق شوند. البته Radius Gordello به افرادی که با بیماری‌های مرتبط با حالت تهوع درگیر هستند اخطار می‌دهد که بازی را به شکل واقعیت مجازی تجربه نکنند؛ زیرا تا به حال موارد مختلفی پیش آمده است که این‌گونه بیماران بعد از تجربه بازی با هدست با مشکلاتی مواجه شده‌اند. این قضیه تا آنجا پیش رفته است که Gordello می‌گوید اگر گزارش‌ها در این زمینه بیشتر شوند، ممکن است حالت واقعیت مجازی را به شکل کامل از بازی حذف کند.

شاید بتوان یکی از دلایل این قضیه را عدم دسترسی Gordello به هدست‌های معروف دانست. او عملیات کدنویسی بازی برای حالت واقعیت مجازی را بدون در اختیار داشتن هدست‌های مخصوص این کار پشت سر گذاشته و در آخرین مراحل طراحی با کمک دوستش به سراغ اضافه کردن این ویژگی به بازی رفته است.

Unreal PT گذشته از اینکه تجربه جالبی است برای افرادی که P.T را بازی نکرده‌اند یا دوست دارند دوباره به سراغ آن بروند، برای Gordello هم از اهمیت بالایی برخوردار است؛ زیرا پروژه دانشجویی او محسوب می‌شود و در طول دوران ساخت آن از آوریل ۲۰۱۸ تا امروز هم تجربیات زیادی به دست آورده است.


منبع DualShocker
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده