نویسنده: علی گودرزی
// سه شنبه, ۱۱ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۰۳

سازندگان بازی Celeste ساخت بازی Skytorn را لغو کردند

به‌گفته‌ی یکی از طراحان بازی Skytorn، ساخت بازی آن‌طور که پیش‌بینی می‌شده پیش‌نرفته و آن‌ها تصمیم گرفتند تا با لغو کردن ساختش، قدم در خلق آثار جدید بگذارند.

در جریان تازه‌ترین اخبار بازی، نوئل بری، یکی از طراحان بازی Celeste، خبر از لغو شدن ساخت بازی Skytorn داد. نوئل بری و استودیو Matt Makes Games که پیش از این با ساخت بازی Celeste توجه‌ها را به‌خود جلب کرده بودند، مدت‌ها است که مشغول ساخت بازی Skytorn هستند و حالا با توجه به سخنان بری، به‌دلیل پیش‌نرفتن ساخت بازی در مسیری که تیم سازنده‌اش پیش‌بینی می‌کرد، ساختش لغو شده است. در پیام بری در رسانه‌ی اجتماعی Meduim می‌خوانیم:

با اینکه سال‌ها مشغول ساخت بازی Skytorn بودیم ولی هنوز هم استخوان‌بندی و اسکلت اصلی بازی برای‌مان مشخص نشده است. Skytorn قرار بود یک بازی ماجرایی با عناصر سبک مترویدوانیا باشد ولی من هنوز نمی‌دانم که چطور باید بازی را با شرایطی که توصیف شد، طراحی کنم!

بازی Skytorn که ساختش از سال ۲۰۱۲ شروع شده بود، قرار بود تا بازیکنان را به غارهایی تاریک و پر از هیولاها و ربات‌های مختلف ببرد و با عناصر سبک مترویدوانیا، آن‌ها را به‌چالش بکشد. نگاهی به واکنش هواداران از زمان آغاز ساخت بازی تا به‌امروز نشان می‌دهد که این بازی یکی از آثار مورد انتظار استودیو Matt Makes Games و نوئل بری بوده و حالا می‌دانیم که دیگر قرار نیست ساختش به‌پایان برسد.

بازی Skytorn بری در ادامه پیامش چنین می‌گوید:

با وجود تمامی این مشکلات ما به ساخت بازی ادامه دادیم، آن را پولیش کردیم، محتوا و طرح‌های جدید به آن اضافه کردیم ولی هسته‌ی بازی همچنان ناقص بود. ما فکر می‌کردیم که می‌توانیم به ساخت بازی ادامه دهیم و گیم‌پلی‌اش را آن‌طور که دوست داشتیم شکل بدهیم، اما همیشه در کار یک مرحله وجود دارد که شما تمامی ابزارهای مورد نیاز را در اختیار دارید و یک تغییر کوچک، وقت زیادی را از شما می‌گیرد.

به‌نظر می‌رسد که تغییرات مداوم در هسته‌ی گیم‌پلی بازی Skytorn برای رسیدن به آنچه که تیم سازنده‌ی بازی دنبالش بود، زمان زیادی را از بری و همکارانش گرفته و به‌همین دلیل آن‌ها تصمیم گرفتند تا ساختش را لغو کنند. آن‌ها که در سال ۲۰۱۷ روی ساخت بازی Celeste کار کردند و آن را در اولویت اصلی خود قرار دادند، ساخت Skytorn را برای مدتی متوقف و در پایان، آن را لغو کردند. از نظر بری این کار برای تیم سازنده‌ی بازی یک تصمیم درست به‌حساب می‌آید و راه‌ آن‌ها را برای حرکت روبه‌جلو برای خلق چیزهای جدید، باز می‌کند. بری در این‌باره می‌گوید:

با وجود علاقه‌ای که به بازی Skytorn داریم و زمان زیادی که برای ساختش گذاشتیم، برای پروژه‌های جدیدمان هیجان داریم. در این سال‌ها که درگیر ساخت Skytorn بودیم، چیزهای زیادی یاد گرفتیم و می‌توانیم این آموزه‌ها را به پروژه بعدی‌مان منتقل کنیم.

گفتنی است که در سال ۲۰۱۹، اطلاعاتی جدید از بسته‌های الحاقی و محتویات جدید بازی Celeste منتشر خواهد شد. بازی Celeste در زومجی بررسی شد و توانست نمره‌ی کامل ۱۰ را کسب کند.

Celeste را هم‌اکنون می‌توانید روی ایکس باکس وان، پلی استیشن 4، ویندوز، مک و نینتندو سوییچ تجربه کنید.


منبع Polygon
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده