نویسنده: افشین پیروزی
// سه شنبه, ۱۱ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۱

مشکلات مربوط به بخش آنلاین بازی PES 2019 رفع شدند

کاربران ایرانی بازی PES 2019 در چند روز اخیر مشکلاتی در تجربه بخش آنلاین این بازی داشتند که طبق اعلام بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، این مشکلات رفع شده است. 

سری PES همواره محبوبیت بالایی در بین کاربران ایرانی داشته و بسیاری هر ساله بخش آنلاین این بازی را تجربه می‌کنند. با این حال در چند وقت اخیر کاربران ایرانی مشکلاتی در تجربه بخش آنلاین جدید‌ترین نسخه این بازی یعنی PES 2019 پیدا کرده بودند که نه یک مشکل عمومی و جهانی، که مشکلی داخلی بود. حال با پیگیری‌های بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، این مشکلات رفع شده‌اند. 

علی فخار مدیر روابط عمومی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در همین رابطه گفت:

از همان ابتدا که مشکل به وجود آمد با وزارت ارتباطات و شرکت زیرساخت در تعامل بودیم تا بتوانیم پس از ریشه‌یابی مشکل را رفع کنیم. در ابتدا مشخص نبود که اختلال ایجاد شده به دلیل تحریم است یا آن که شبکه اینترنت داخلی باعث ایجاد مشکل شده است. همین مسئله و پیچیدگی‌های زیرساخت اینترنت روند رسیدن به نتیجه را کمی سخت کرده بود.

متاسفانه بسیاری از کاربران نیز فکر می‌کردند بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای مسبب این مشکل بوده است و در فضای مجازی ما را شماتت می‌کردند در حالی که از همان ابتدا پیگیر حل مشکل بودیم. خوشبختانه تعامل و رویکرد بسیار مثبت وزارت ارتباطات باعث شد تا مشکل این بازی بالاخره رفع شود.

براساس گزارش‌های شرکت زیرساخت، عمده‌ی مشکلات مربوط به بخش آنلاین بازی PES 2019 روی شبکه ارائه‌دهندگانی چون شاتل، آسیاتک، پارس آنلاین،‌ صبانت، های وب، مخابرات، ایرانسل و... هم‌اکنون رفع شده است و همچنان روند بررسی روی سایر ارائه دهندگان نیز ادامه دارد. به نظر می‌رسد درصدی از مشکل ایجاد شده نیز به دلیل اتصال به آی پی های شرکت گوگل به وجود می‌آید، این آی پی ها از سمت گوگل به روی کاربران ایرانی بسته شده است.

کاربران این بازی در صورتی که هنوز در اتصال به بخش آنلاین این بازی مشکل دارند می‌توانند از طریق فرم https://www.ircg.ir/fa/form/34 مشکل خود را گزارش دهند تا جهت رفع کامل مشکل پیگیری‌ها صورت پذیرد.


منبع زومجی
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده