// شنبه, ۲۴ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۰۱

جمع‌ بندی روز اول رویداد کپکام کاپ 2018؛ مسابقات LCQ

روز اول رویداد کپکام کاپ 2018 امروز صبح به‌ پایان رسید و با مشخص شدن برنده‌ی مسابقات LCQ، سی و دومین نفر جواز حضور در مسابقات امشب را پیدا کرد.

کپکام کاپ (Capcom Cup) نام مهم‌ترین رویداد مجموعه Street Fighter است که هر ساله در اواخر سال برگزار می‌شود. حال نوبت به Capcom Cup 2018 و مسابقات Street Fighter V رسیده است. اولین روز از رویداد کپکام کاپ به مسابقات LCQ یا همان Last Chance Qualifier اختصاص داده می‌شود. در جریان این مسابقات، قهرمان جواز حضور در مسابقات کپکام کاپ را پیدا می‌کند و در جمع سی و دو بازیکن برتر قرار می‌گیرد. دیشب راس ساعت ۹:۳۰ به‌وقت ایران مسابقات LCQ سال ۲۰۱۸ آغاز شد و تا ساعت ۵:۳۰ صبح ادامه پیدا کرد. در این دوره از مسابقات ۲۲۹ نفر شرکت کردند که از مهم‌ترین بازیکن‌ها می‌توان به ریکی اورتیز، گیمربی، دوگورا، MOV و جان تاکئوچی اشاره کرد. البته رویداد LCQ 2018 بازی استریت فایتر 5 دارای فراز و نشیب‌ها و شگفتی‌های مختلفی بود که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

روز اول کپکام کاپ ۲۰۱۸

مسابقات LCQ در دو بخش مسابقات رده‌بندی و مسابقات تاپ 48 برگزار شد تا در نهایت هشت نفر برتر در دو براکت بازنده و برنده با یکدیگر رقابت کنند و قهرمان مشخص شود. مسابقات تا تاپ ۸ به‌صورت First to 2 برگزار می‌شود. به‌عبارتی اولین شخصی که به دو برد دست پیدا کند، برنده‌ی مسابقه خواهد بود. این در حالی است که مسابقات تاپ ۸ به صورت Best of 3 برگزار می‌شوند. معمولا مسابقات رده‌بندی به‌دلیل اینکه شامل بازیکن‌های تازه وارد و مبتدی زیادی می‌شود، آنطور که باید و شاید هیجان بالایی ندارد، اما ناگفته نماند که در مسابقات امسال و مرحله‌ی گروهی، شاهد موارد شگفت‌انگیز زیادی بودیم. در جریان مسابقات گروهی از هواداران انتظار داشتند که گیمربی، پی‌آر بالراگ و الکس وایه از گروه خود بالا بیایند، اما متاسفانه این اتفاق رخ نداد و آن‌ها در همان مرحله‌ی گروهی حذف شدند. در این میان ریکی اورتیز و اسماگ توانستند از گروه خود بالا بیایند که در جریان تاپ ۴۸ و رسیدن به هشت بازیکن نهایی، مقابل یکدیگر قرار گرفتند. ریکی اورتیز با کاراکتر چانلی وارد میدان شد و اسماگ با کاراکتر بالراگ طی یک نبرد هیجان انگیز نتوانست موفق به پیروزی شود و از دور مسابقات کنار رفت. در ادامه اسماگ و دوگورا در تاپ ۱۶ به سامورای با کاراکتر آکوما و ZjZ با کاراکتر منات باختند و رتبه‌ی مشترک نهم را دریافت کردند.

روز اول کپکام کاپ ۲۰۱۸

یکی از شگفتی‌های این دوره از مسابقات را می‌توان ZJZ با کاراکتر منات دانست. نکته‌ی جالب این است که پانک، نایب قهرمان ایوو ۲۰۱۷، به‌عنوان اسپانسر در این دوره از مسابقات به ZJZ کمک کرده بود. ZJZ پس از حذف دوگورا در براکت بازنده‌ها، باید با سامورای بازی می‌کرد. متاسفانه سامورای با کاراکتر آکوما نتوانست عملکرد خوبی را از خود به‌نمایش بگذارد و با نتیجه‌ی ۳-۰ مغلوب ZJZ شد. در ادامه وی با عملکرد بسیار خوبش توانست به فینال براکت بازنده‌ها برسد. از آن سوی میدان جان تاکئوچی با کاراکتر رشید در براکت برنده‌ها توانست با پشت سر گذاشتن اوتانی با کاراکتر آکوما به فینال براکت برنده‌ها دست پیدا کند، اما Dankadillas با کاراکتر دهالسیم وی را با نتیجه‌ی ۳-۰ شکست داد و به براکت بازنده‌ها فرستاد و خودش هم به فینال بزرگ (مسابقه نهایی فینال) راه پیدا کرد.

Dankadillas قبل از شکست دادن جان تاکئوچی، Flaquito را از پیش روی خود برداشته بود. حال جان تاکئوچی در فینال لوزرها باید با برنده‌ی ZJZ و DidimoKOF بازی می‌کرد. DidimoKOF هم یکی دیگر از بازیکنان خوب LCQ بود که با کاراکتر دهالسیم بازی می‌کرد. وی در جریان تاپ ۸ و براکت بازنده‌ها عملکرد خوبی را از خود به‌جای گذاشت و توانست با پشت سر گذاشتن رقیبانی همچون اوتانی، به نیمه نهایی براکت بازنده‌ها راه پیدا کند. با این تفاسیر ZJZ به‌واسطه‌ی استراتژی تدافعی‌ای که داشت، موفق شد با نتیجه ۳-۰ رقیب خود را حذف کند و در فینال بازنده‌ها مقابل جان تاکئوچی قرار بگیرد. جان تاکئوچی و ZJZ در جریان یک بازی نزدیک با یکدیگر رقابت کردند، اما این ZJZ بود که در نهایت با نتیجه ۳-۲ جان تاکئوچی را شکست داد و به فینال بزرگ راه پیدا کرد.

روز اول کپکام کاپ ۲۰۱۸

فینال بزرگ مسابقات LCQ را می‌توان یکی از حساس‌ترین و هیجان‌انگیزترین فینال‌های Capcom Pro Tour 2018 دانست. در جریان این مسابقه Dankadillas به‌جای کاراکتر دهالسیم از کاراکتر بلانکا استفاده کرد. وی مسابقه‌ی اول خود را پیروز شد، اما در دو مسابقه‌ی بعدی‌اش شکست خورد و براکت توسط ZJZ ریست شد؛ ریست براکت زمانی صورت می‌گیرد که شخصی که از براکت بازنده به فینال بزرگ آمده است، رقیبش را به‌طور کامل شکست دهد تا هر دو بازیکن در جایگاه مخصوص و یکسانی قرار بگیرند. با این حال Dankadillas یک بار دیگر توانست یک مسابقه را پیروز شود، اما ZJZ با روند مشابه و عملکرد دفاعی‌اش توانست در نهایت پیروز میدان باشد.

در این دوره از مسابقات LCQ شاهد بازیکنانی بودیم که از کاراکترهایی استفاده می‌کردند که توسط بازیکن‌های شناخته شده و مطرح استریت فایتر، کمتر استفاده می‌شود؛ کاراکترهایی نظیر چانلی یا ساکورا که حس و حال متفاوتی را به بازی بخشیده‌اند. در نهایت ZJZ با کاراکتر منات توانست به جمع سی و دو بازیکن کپکام کاپ ۲۰۱۸ بپیوندد و امشب راس ساعت ۹:۳۰ شاهد روز دوم و مسابقات اصلی خواهیم بود. در ادامه جدول نتایج LCQ 2018 را در زومجی مشاهده خواهید کرد.

رتبهاسم بازیکن
کاراکتر
۱ZJZمنات
۲Dankadillasدهالسیم و بلانکا
۳جان تاکئوچیرشید
۴DidimoKOFدهالسیم
۵Flaquitoساکورا
۵اوتانیآکوما
۷سامورایآکوما
۷میزوهاکالین

براکت مسابقات کپکام کاپ ۲۰۱۸

زمان دقیق مسابقات کپکام کاپ ۲۰۱۸:

  • مسابقات LCQ: ساعت ۹:۳۰ شب ۲۳ آذر ماه
  • مسابقات اصلی کپکام کاپ | روز اول: ۹:۳۰ شب ۲۴ آذر ماه
  • مسابقات اصلی کپکام کاپ | روز دوم: ۰۰:۳۰ بامداد ۲۶ آذر ماه

در انتها اعلام کنم که در جریان دو روز مسابقات اصلی، مهمان‌های ویژه‌ای دعوت شده‌اند و به‌احتمال زیاد شاهد رونمایی از کاراکترهای فصل چهارم بازی استریت فایتر 5 خواهیم بود. 


منبع زومجی
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده